Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Michael Roll. Fot. Mary Robert/https://filharmonia.szczecin.pl/pl
Michael Roll. Fot. Mary Robert/https://filharmonia.szczecin.pl/pl
Muzyka romantyczna i współczesna wypełni piątkowy koncert Filharmonii w Szczecinie. W złotej sali melomani usłyszą kompozycje Ludwiga van Beethovena i Mieczysława Weinberga.
Solistą wieczoru będzie słynny pianista Michael Roll.

- Artysta od kilkudziesięciu lat należy do najpopularniejszych muzyków brytyjskich - powiedziała Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii.

- Był zwycięzcą Leeds International Piano Competition w 1963 roku i od tego momentu koncertuje w największych salach koncertowych całego świata. Usłyszymy jeszcze kolejnego solistę, muzyka Filharmonii w Szczecinie Krzysztofa Krzyżewskiego, który wykona solistyczną partię klarnetu w symfonii Mieczysława Weinberga - dodała Serwa.

Symfonię kameralną nr 4 op. 153 Mieczysława Weinberga poprowadzi jeden z najbardziej cenionych w Europie dyrygentów Michał Nesterowicz.

- To jest utwór retrospektywny wracający do całej historii jego życia, życia naznaczonego bardzo dramatycznymi momentami, ale jednocześnie ta symfonia pokazuje ten niezwykły upór i ogromną pasję samego Weinberga jako kompozytora - stwierdził Nesterowicz.

Piątkowy koncert dostępny będzie również na płatnej platformie streamingowej Filharmonii.

Początek wydarzenia o godzinie 19.
Relacja Doroty Zamolskiej (Radio Szczecin)

Zobacz także

2020-12-03, godz. 19:26 Wernisaż prac Bartosza Sikorskiego w Szczecinie [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza z Trafostacją Sztuki i Akademią Sztuki w Szczecinie zapraszają w czwartek na wernisaż prac Bartosza Sikorskiego. » więcej 2020-11-29, godz. 17:09 Jeden z najsłynniejszych filmowych czarnych charakterów nie żyje Nie żyje David Prowse, angielski aktor znany z roli - choć nie z głosu - jednego z najsłynniejszych czarnych charakterów w historii filmu: Dartha Vadera. » więcej 2020-11-29, godz. 14:53 Powstanie Listopadowe. Jak to było? Niebezpieczna pora, czyli Noc Listopadowa - o godz. 16 na kanale YT Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2020-11-29, godz. 13:01 Wielcy Koncermistrzowie: Rafał Zambrzycki-Payne Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Rafał Zambrzycki-Payne wystąpił w sobotę - w ostatnim w tym roku kalendarzowym - koncercie Baltic Neopolis Orchestra w cyklu Wielcy Koncertmistrzowie. » więcej 2020-11-28, godz. 16:38 Nie żyje jeden z najważniejszych muzyków sceny rockowej w Polsce Zmarł muzyk Piotr Strojnowski, współzałożyciel i wokalista grającego muzykę reggae zespołu Daab, autor przeboju 'Ogrody serca' znanego pod tytułem 'W moim ogrodzie”. » więcej 2020-11-27, godz. 18:35 Ostatnie przygotowania przed finałem Festiwalu Garaże Kilometry kabli i tony sprzętu - to wszystko od rana wnoszą technicy do studia koncertowego Radia Szczecin. Trwają przygotowania do sobotniego finału III edycji Festiwalu Garaże. » więcej 2020-11-27, godz. 16:45 Premiera pieśni księcia Wisława Najstarsze zachowane utwory z obszaru Pomorza, ale w nowej, współczesnej odsłonie zabrzmią w piątek w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2020-11-27, godz. 07:04 Opisali rodzinne historie. Archiwum wydało im książkę Opisywali historie związane z ich rodzinami, a dziś mogą swoje opowiadania przeczytać. Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało prace laureatów konkursu 'Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię'. » więcej 2020-11-26, godz. 13:38 Koncert finałowy Festiwalu Garaże z transmisją wideo Radia Szczecin Festiwalowe emocje, a na scenie gwiazdy muzyki rozrywkowej. Już w najbliższy weekend odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Garaże. » więcej 2020-11-23, godz. 17:01 87. Urodziny Krzysztofa Pendereckiego [ZDJĘCIA] Światowej sławy Orkiestra Królewskiego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia” organizuje w poniedziałek 87. urodziny najwybitniejszego kompozytora naszych czasów, Krzysztofa Pendereckiego. » więcej
2345678