Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem oraz specjalny film wyświetlany turystom podczas zwiedzania Szczecina - to pomysły na długofalowe wsparcie najstarszego kina świata i wynik ustaleń miasta z właścicielami Pioniera.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej. - Pierwsza zakłada współpracę ze Stowarzyszeniem Officyna, które organizuje Szczecin Film Festival. Część wydarzeń z przyszłorocznej edycji festiwalu zostanie zorganizowana w Pionierze.

Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina. - Pionier jest jednak naszą wielką perełką turystyczną i przy wsparciu Wydziału Kultury zostanie wyprodukowany krótki film o Szczecinie, jego historii, kulturze, walorach turystycznych, który wejdzie w stały repertuar kina i będzie emitowany także przy okazji miejskich spacerów turystycznych - dodaje Wołosz.

Jestem za - komentuje Jerzy Miśkiewicz, współwłaściciel "Pioniera".

- To jest dobry kierunek. Ale jak to tam wyjdzie dalej, to musiałbym to widzieć już konkretnie, dopiero wtedy będę wiedział. Chciałbym żeby to wyszło. Mam nadzieję, widzę, że dobra wola jest. No i internetowa zbiórka, to jest bardzo dobre. Uważam, że teraz będzie nareszcie dobrze. Oby nas tylko nie dopadł wirus - mówi Miśkiewicz.

21 września z powodu problemów finansowych związanych z epidemią, właściciele kina ogłosili zawieszenie działalności.

Na platformie "Wspieram.to" ruszyła zbiórka w ramach inicjatywy Szczecin Lokalny Solidarny. Dzięki temu kino ponownie otworzyło sale. Zrzutka wciąż trwa. Teraz na koncie ponad 55 tys. zł. Miesięczny koszt utrzymania Pioniera to około 20 tys. złotych. Wówczas miasto zapowiedziało pomoc w stworzeniu długofalowej strategii wsparcia.
- To będzie podwójna forma pomocy - mówi Celina Wołosz z Żeglugi Szczecińskiej.
Druga forma wykorzystuje potencjał turystyczny kina.
Relacja Anny Łukaszek.

Zobacz także

2020-11-29, godz. 17:09 Jeden z najsłynniejszych filmowych czarnych charakterów nie żyje Nie żyje David Prowse, angielski aktor znany z roli - choć nie z głosu - jednego z najsłynniejszych czarnych charakterów w historii filmu: Dartha Vadera. » więcej 2020-11-29, godz. 14:53 Powstanie Listopadowe. Jak to było? Niebezpieczna pora, czyli Noc Listopadowa - o godz. 16 na kanale YT Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. » więcej 2020-11-29, godz. 13:01 Wielcy Koncermistrzowie: Rafał Zambrzycki-Payne Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Rafał Zambrzycki-Payne wystąpił w sobotę - w ostatnim w tym roku kalendarzowym - koncercie Baltic Neopolis Orchestra w cyklu Wielcy Koncertmistrzowie. » więcej 2020-11-28, godz. 16:38 Nie żyje jeden z najważniejszych muzyków sceny rockowej w Polsce Zmarł muzyk Piotr Strojnowski, współzałożyciel i wokalista grającego muzykę reggae zespołu Daab, autor przeboju 'Ogrody serca' znanego pod tytułem 'W moim ogrodzie”. » więcej 2020-11-27, godz. 18:35 Ostatnie przygotowania przed finałem Festiwalu Garaże Kilometry kabli i tony sprzętu - to wszystko od rana wnoszą technicy do studia koncertowego Radia Szczecin. Trwają przygotowania do sobotniego finału III edycji Festiwalu Garaże. » więcej 2020-11-27, godz. 16:45 Premiera pieśni księcia Wisława Najstarsze zachowane utwory z obszaru Pomorza, ale w nowej, współczesnej odsłonie zabrzmią w piątek w Złotej Sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. » więcej 2020-11-27, godz. 07:04 Opisali rodzinne historie. Archiwum wydało im książkę Opisywali historie związane z ich rodzinami, a dziś mogą swoje opowiadania przeczytać. Archiwum Państwowe w Szczecinie wydało prace laureatów konkursu 'Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię'. » więcej 2020-11-26, godz. 13:38 Koncert finałowy Festiwalu Garaże z transmisją wideo Radia Szczecin Festiwalowe emocje, a na scenie gwiazdy muzyki rozrywkowej. Już w najbliższy weekend odbędzie się koncert finałowy Festiwalu Garaże. » więcej 2020-11-23, godz. 17:01 87. Urodziny Krzysztofa Pendereckiego [ZDJĘCIA] Światowej sławy Orkiestra Królewskiego Miasta Krakowa „Sinfonietta Cracovia” organizuje w poniedziałek 87. urodziny najwybitniejszego kompozytora naszych czasów, Krzysztofa Pendereckiego. » więcej 2020-11-23, godz. 16:46 Willa Lentza nadal bez dyrektora Szczecińska Willa Lentza wciąż nie ma dyrektora. » więcej
1234567