Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Teatr Współczesny.
Fot. Teatr Współczesny.
Książka "Murzynek B." Artura Daniela Liskowackiego przeniesiona na deski Teatru Współczesnego w Szczecinie.
Spektakl, którego premiera odbyła się w Malarnii nosi tytuł "Mbambo". To tocząca się wokół policyjnego dochodzenia historia matki, która próbuje dowiedzieć się, co przydarzyło się jej synowi.

- Praca nad tą adaptacja była dla mnie ciekawym doświadczeniem - mówi reżyser Paweł Kamza. - W pierwszym odruchu ta książka jest nie do przeniesienia na scenę, jest tak wielowątkowa, autor używa tylu języków. Ja proponowałem rozstrzygnięcie pewnych spraw, pan Liskowacki je czytał i proponował swoje. W ten sposób powstał ten tekst. Ja mogę powiedzieć, że mi pracowało się bardzo dobrze.

- To oczywiście nie jest przeniesienie mojej powieści jeden do jednego - mówił po premierze autor Artur Daniel Liskowacki. - Ja miałem to szczęście, że mogłem już na próbach, spojrzeć na nie jako przedstawienie kogoś innego. Zacząłem patrzeć na to obiektywnie i zobaczyłem, że to przedstawienie poetyckie, w najlepszym znaczeniu tego słowa - feministyczne. Takie ciepłe, kobiece, niespokojne i wzruszające. I jako takie mi się spodobało.

Spektakl w Malarnii w sobotę o godz. 18:00 i niedzielę o 19:00.
- Praca nad tą adaptacja była dla mnie ciekawym doświadczeniem - mówi reżyser Paweł Kamza.
- To oczywiście nie jest przeniesienie mojej powieści jeden do jednego - mówił po premierze autor Artur Daniel Liskowacki.

Zobacz także

2021-07-05, godz. 16:15 Koncerty w Filharmonii na 76. Urodziny Szczecina [ZDJĘCIA] Gorące rytmy kubańskie i muzyka z pogranicza techno, elektroniki, sięgająca po instrumentarium symfoniczne zabrzmi w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Koncerty zorganizowano z okazji 76. Urodzin Szczecina. » więcej 2021-07-03, godz. 19:09 Operowe przeboje w świnoujskim amfiteatrze Letni Festiwal Operowy rozpoczyna się w sobotę w Świnoujściu. Opera na Zamku po raz trzeci zaprasza mieszkańców i wczasowiczów miejscowości nadmorskich na spotkanie z pięknymi ariami z oper i operetek. » więcej 2021-07-03, godz. 13:46 Zainaugurowano 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej [ZDJĘCIA] Światowej sławy organista Józef Serafin i Polish String Quartet Berlin zainaugurowali w piątek 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2021-07-02, godz. 17:32 Baletowa premiera w Operze na Zamku Opera na Zamku zaprasza w piątek na baletową premierę. Spektakl składa się z dwóch części i zatytułowany jest 'Świecie dziwny / Coming Together'. » więcej 2021-07-02, godz. 17:19 Radio Szczecin Poleca - atrakcje na weekend [WIDEO] Trzymajcie kciuki za pogodę, bo nad morzem szykuje się świetna impreza. Już w tę sobotę Radio Szczecin będzie na żywo nadawać z Międzyzdrojów. » więcej 2021-07-02, godz. 16:39 Rozpoczyna się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Około stu artystów z kraju i zagranicy, ponad 200 kompozycji z różnych epok - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w piątek w Kamieniu Pomorskim 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2021-07-02, godz. 10:08 "1946 to był nadal paskudny rok dla Szczecina" Wystawę poświeconą Szczecinowi w 1946 roku będzie można oglądnąć na dziedzińcu kamienicy przy Wojciecha 1. » więcej 2021-06-30, godz. 23:49 Dildo Baggins wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Usłyszeliśmy trzy utwory z jego debiutanckiej płyty. » więcej 2021-06-29, godz. 20:12 Zapraszamy na kolejny minikoncert... [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie muzyka 'dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców'. » więcej 2021-06-29, godz. 12:56 Plácido Domingo Jr. zaśpiewa we wtorek w Szczecinie [ZDJĘCIA] Najsłynniejsze kompozycje Astora Piazzolli zabrzmią we wtorek w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Koncert będzie preludium do tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. Zaśpiewa Plácido Domingo Junior. » więcej
1234567