Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Wnętrze Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe.
Wnętrze Willi Lentza w Szczecinie. Fot. Materiały prasowe.
Koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, elektronicznej, wystawy w budynku i w ogrodzie, spektakl teatralny oraz film o przywracaniu obiektu do świetności - to tylko niektóre atrakcje towarzyszące trzydniowej inauguracji działalności nowej placówki kulturalnej Szczecina. Willa Lentza otwiera w piątek swoje podwoje.
Budowę rezydencji rozpoczął w 1888 roku August Lentz. Miasto Szczecin odrestaurowywało Willę przez ponad dwa lata. Gospodarzem uroczystości jej nowego otwarcia będzie Tomasz Raczek.

- Willa Lentza jest teraz jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Jak się wejdzie do środka, to trochę szczęka opada, bo widać, że przemysłowcy, którzy pracowali w tamtych czasach w Szczecinie mieli nie tylko pieniądze, ale mieli klasę. I o tym przypomina Willa Lentza - powiedział Tomasz Raczek.

Punktem kulminacyjnym inauguracji będzie prapremierowe wykonanie przez „Balitic Neopolis Orchestra” kompozycji pt. „Papricoso stettinese della una Villa” Krzesimira Dębskiego stworzonej specjalnie dla Willi Lentza.

- Noelogistyczny włoski tytuł, który przypomina „Paprykarz szczeciński”, to jest utwór bardzo romantyczny, ale również energetyczny, także mam nadzieję, że wyjdzie nowa jakość godna sławy tego produktu spożywczego - podsumował Krzesimir Dębski.

Gości wydarzenia w piątek, sobotę i niedzielę będzie witała - o godzinie 16.45 - Orkiestra Fundacji Akademia Muzyki Dawnej pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.
Relacja Doroty Zamolskiej [Radio Szczecin]

Zobacz także

2021-07-05, godz. 16:15 Koncerty w Filharmonii na 76. Urodziny Szczecina [ZDJĘCIA] Gorące rytmy kubańskie i muzyka z pogranicza techno, elektroniki, sięgająca po instrumentarium symfoniczne zabrzmi w poniedziałek w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza. Koncerty zorganizowano z okazji 76. Urodzin Szczecina. » więcej 2021-07-03, godz. 19:09 Operowe przeboje w świnoujskim amfiteatrze Letni Festiwal Operowy rozpoczyna się w sobotę w Świnoujściu. Opera na Zamku po raz trzeci zaprasza mieszkańców i wczasowiczów miejscowości nadmorskich na spotkanie z pięknymi ariami z oper i operetek. » więcej 2021-07-03, godz. 13:46 Zainaugurowano 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej [ZDJĘCIA] Światowej sławy organista Józef Serafin i Polish String Quartet Berlin zainaugurowali w piątek 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim. » więcej 2021-07-02, godz. 17:32 Baletowa premiera w Operze na Zamku Opera na Zamku zaprasza w piątek na baletową premierę. Spektakl składa się z dwóch części i zatytułowany jest 'Świecie dziwny / Coming Together'. » więcej 2021-07-02, godz. 17:19 Radio Szczecin Poleca - atrakcje na weekend [WIDEO] Trzymajcie kciuki za pogodę, bo nad morzem szykuje się świetna impreza. Już w tę sobotę Radio Szczecin będzie na żywo nadawać z Międzyzdrojów. » więcej 2021-07-02, godz. 16:39 Rozpoczyna się 57. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Około stu artystów z kraju i zagranicy, ponad 200 kompozycji z różnych epok - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w piątek w Kamieniu Pomorskim 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. » więcej 2021-07-02, godz. 10:08 "1946 to był nadal paskudny rok dla Szczecina" Wystawę poświeconą Szczecinowi w 1946 roku będzie można oglądnąć na dziedzińcu kamienicy przy Wojciecha 1. » więcej 2021-06-30, godz. 23:49 Dildo Baggins wystąpił na scenie Radia Szczecin... [WIDEO, ZDJĘCIA] Usłyszeliśmy trzy utwory z jego debiutanckiej płyty. » więcej 2021-06-29, godz. 20:12 Zapraszamy na kolejny minikoncert... [WIDEO, ZDJĘCIA] To będzie muzyka 'dla wszystkich dziewczyn nie dla wszystkich chłopców'. » więcej 2021-06-29, godz. 12:56 Plácido Domingo Jr. zaśpiewa we wtorek w Szczecinie [ZDJĘCIA] Najsłynniejsze kompozycje Astora Piazzolli zabrzmią we wtorek w szczecińskim Teatrze Współczesnym. Koncert będzie preludium do tegorocznej edycji Meisinger Music Festival. Zaśpiewa Plácido Domingo Junior. » więcej
1234567