Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Materiały prasowe Festiwalu w Kamieniu Pomorskim
Fot. Materiały prasowe Festiwalu w Kamieniu Pomorskim
Około stu artystów z kraju i zagranicy, ponad 200 kompozycji z różnych epok - to tylko niektóre atrakcje rozpoczynającego się w piątek w Kamieniu Pomorskim 57. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
Tegoroczna edycja najstarszego na Pomorzu Zachodnim wydarzenia muzycznego potrwa do 3 września. Przygotowaniom do festiwalu towarzyszyło wiele stresu - powiedział dyrektor programowy wydarzenia prof. Eugeniusz Kus.

- Spodziewaliśmy się, że pandemia minie i będzie to festiwal z udziałem większej liczby zagranicznych wykonawców. Niemniej jednak z pewnością wystąpi u nas dziesięciu organistów z Polski i zagranicy, ale również soliści reprezentujący muzykę kameralną. Mimo wielu przeciwności, bardzo się cieszę, że festiwal w tym kształcie mógł ostatecznie dojść do skutku - dodał profesor.

Jestem zadowolony, że dojadą do nas wybitni artyści m.in. wiolonczelista Tomasz Strahl, akordeonista Klaudiusz Baran, czy skrzypkowie Jakub i Krzysztof Jakowiczowie. Festiwal zainauguruje słynny Polish String Quartet Berlin. Za klawiaturą barokowych organów zasiądzie znany na całym świecie prof. Józef Serafin, dyrektor artystyczny Festiwalu - uzupełnił profesor Kus.

- W dzisiejszym koncercie Józef Serafin przedstawi dzieła polskiego kompozytora Mariana Sawy oraz najsłynniejszy utwór Johanna Sebastiana Bacha Toccatę i fugę d-moll BMV 565 - podsumował Kus.

Koncerty festiwalowe odbywać się będę w piątkowe wieczory o godzinie 19 w zabytkowej katedrze kamieńskiej.
Relacja Doroty Zamolskiej.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 11:10 Premiera płyty w Filharmonii. To prawdziwy rarytas [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała kolejną płytę. Na krążku znalazły się utwory Carla Loewego, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Weinberga. Zróżnicowane kompozycje brawurowo wykonali wybitni instrumentaliści… » więcej 2021-09-13, godz. 11:01 Grand Prix dla "Wielkich ust" Grand Prix Kontrapunktu - wielką nagrodę publiczności widzowie przyznali belgijskiemu spektaklowi 'Wielkie usta'. » więcej 2021-09-11, godz. 18:09 Wyjątkowe spotkanie z muzyką i historią w Trzcińsku-Zdroju 'Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2021' zawita do Trzcińska-Zdroju. » więcej 2021-09-11, godz. 14:04 Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie Wyjątkowe spotkanie z zapomnianymi brzmieniami. Na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie rozpoczyna się w sobotę czwarta edycja Dni Muzyki Żydowskiej. » więcej 2021-09-10, godz. 17:57 Rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” Otwarcie wystawy prezentującej sylwetkę kompozytora Marka Jasińskiego zainaugurowało w piątek w Stargardzie I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium”. » więcej 2021-09-09, godz. 19:29 Chór ZUT-u z nagrodą na festiwalu w Indonezji [WIDEO] Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdobył kolejna prestiżową nagrodę. » więcej 2021-09-09, godz. 17:54 Kolejny dzień Kontrapunktu [ZDJĘCIA] W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle. » więcej 2021-09-09, godz. 12:08 Zmarł Wiesław Gołas Nie żyje Wiesław Gołas - polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, wykonawca piosenki aktorskiej. » więcej 2021-09-08, godz. 15:00 Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Już ponad sto osób zgłosiło się do pilotażowego zwiedzania Stargardzkiego Centrum Nauki 'Filary'. » więcej 2021-09-08, godz. 09:15 55. Przegląd Teatrów Małych Form na półmetku W środę kolejne prezentacje w ramach Kontrapunktu. » więcej
1234567