Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Trzymajcie kciuki za pogodę, bo nad morzem szykuje się świetna impreza. Już w tę sobotę Radio Szczecin będzie na żywo nadawać z Międzyzdrojów.
Jeśli uda się Wam pokonać korki w drodze nad morze, koniecznie musicie w sobotę zatrzymać się w Międzyzdrojach. Prawda, że nie ma nic przyjemniejszego niż odpoczynek, kiedy inni pracują? Od godz. 10 do 15 będzie mogli wylegiwać się na naszych leżakach i patrzeć jak my pracujemy. Będą też gry i zabawy. Sponsorem wydarzenia jest gmina Międzyzdroje.

Jeśli nie planujecie wypadu nad morze, to może w sobotni wieczór warto zajrzeć na Zamek w Szczecinie. O godz. 20.00 koncert da raper KęKę - jeden z najbardziej znanych artystów sceny hip-hopowej. Będzie promował swój najnowszy album "Siara". Bilety kosztują 69 złotych, choć może być ich mało ze względu na obostrzenia covidowe.

Na sobotę i niedzielę polecają się bulwary i Nabrzeże Starówka, gdzie miasto organizuje kolejną imprezę z cyklu Bulwarove, a tam cały zestaw aktywności - nie tylko sportowych. Wieczory sobotnie i niedzielne to czas koncertów z cyklu letnie brzmienia. W sobotę Kuba Badach odda hołd Andrzejowi Zausze, a w niedzielę Zagra grupa LemON i odda hołd samej sobie. Obydwa koncerty sobotni i niedzielny startują o godz. 20.00. Na Łasztowni.

Baltic Neopolis Quartet odda z kolei hołd Szczecinowi. 4 lipca muzycy będą na Różance świętować 76 lat polskiej historii portowego miasta. Repertuar jednak bardziej zagraniczny niż polski - będzie Gerschwin, Montero czy Piazzola. Koncert stratuje w niedzielne południe.

A 4 lipca to też wielki dzień Stanów Zjednoczonych - Święto Niepodległości. Jeśli chcecie poczuć się nieco amerykańsko, powinniście zainteresować się popołudniowymi rejsami Odrą i Penne Queen. O godz. 17.00 i 19.00 będzie można w otoczeniu jeziora Dąbie poznać kilka amerykańskich historii, posłuchać przewodnika i zjeść coś, co mocno kojarzy się z USA. Bilety - niecałe 70 złotych.

Zobacz także

2021-09-14, godz. 11:10 Premiera płyty w Filharmonii. To prawdziwy rarytas [ZDJĘCIA] Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wydała kolejną płytę. Na krążku znalazły się utwory Carla Loewego, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Weinberga. Zróżnicowane kompozycje brawurowo wykonali wybitni instrumentaliści… » więcej 2021-09-13, godz. 11:01 Grand Prix dla "Wielkich ust" Grand Prix Kontrapunktu - wielką nagrodę publiczności widzowie przyznali belgijskiemu spektaklowi 'Wielkie usta'. » więcej 2021-09-11, godz. 18:09 Wyjątkowe spotkanie z muzyką i historią w Trzcińsku-Zdroju 'Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku 2021' zawita do Trzcińska-Zdroju. » więcej 2021-09-11, godz. 14:04 Dni Muzyki Żydowskiej w Szczecinie Wyjątkowe spotkanie z zapomnianymi brzmieniami. Na dziedzińcu Muzeum Narodowego przy ul. Staromłyńskiej w Szczecinie rozpoczyna się w sobotę czwarta edycja Dni Muzyki Żydowskiej. » więcej 2021-09-10, godz. 17:57 Rozpoczął się I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium” Otwarcie wystawy prezentującej sylwetkę kompozytora Marka Jasińskiego zainaugurowało w piątek w Stargardzie I Międzynarodowy Festiwal im. prof. Marka Jasińskiego „Soni Spatium”. » więcej 2021-09-09, godz. 19:29 Chór ZUT-u z nagrodą na festiwalu w Indonezji [WIDEO] Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zdobył kolejna prestiżową nagrodę. » więcej 2021-09-09, godz. 17:54 Kolejny dzień Kontrapunktu [ZDJĘCIA] W czwartek na Kontrapunkcie kolejne trzy spektakle. » więcej 2021-09-09, godz. 12:08 Zmarł Wiesław Gołas Nie żyje Wiesław Gołas - polski aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, wykonawca piosenki aktorskiej. » więcej 2021-09-08, godz. 15:00 Stargardzkie Centrum Nauki „Filary” zaprasza na bezpłatne zwiedzanie Już ponad sto osób zgłosiło się do pilotażowego zwiedzania Stargardzkiego Centrum Nauki 'Filary'. » więcej 2021-09-08, godz. 09:15 55. Przegląd Teatrów Małych Form na półmetku W środę kolejne prezentacje w ramach Kontrapunktu. » więcej
1234567