Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg". Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Polonez powitalny, tańce kaszubskie oraz tańce górali spiskich to część koncertu którym Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg zainauguruje dziś obchody roku jubileuszowego.
Podczas koncertu zespół wykona także suity tańców rzeszowskich, lubelskich, krakowskich oraz łowickie potańcówki.

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" powstał w 1969 roku, a tworzą go uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Nr 8 w Szczecinie (dawny Zespół Szkół Ekonomicznych Nr 2). Zespół ma w repertuarze polskie tańce narodowe, a także tańce i przyśpiewki z okolic Łowicza, Lublina, Krakowa, Rzeszowa oraz Kaszub, Kurpi Zielonych, Śląska i Spisza.

"Krąg" koncertował na wielu scenach w kraju i zagranicą, a od 2004 roku należy do Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF). Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej Krąg odbędzie się dziś w klubie Can Can o godzinie 21.

Zobacz także

2013-08-19, godz. 14:21 Śpiewy, tańce i kabarety. To FAMA w Świnoujściu 43. Międzynarodowy Kampus Artystyczny, czyli FAMA wystartował w Świnoujściu. Przez dwa tygodnie swoje umiejętności będzie prezentować kilkuset młodych aktorów, poetów, plastyków oraz performerów z Polski i Europy. Pierwsze występy… » więcej 2013-08-18, godz. 13:29 "Spełniło się marzenie Krzysztofa Pendereckiego" 'Concerto grosso na trzy wiolonczele i orkiestrę' Krzysztofa Pendereckiego oraz kompozycje Witolda Lutosławskiego i Marka Jasińskiego w wykonaniu festiwalowej orkiestry zakończyły IX Międzynarodowy Festiwal Sacrum Non Profanum. » więcej 2013-08-17, godz. 17:41 Jazz na środku jeziora Na Jeziorze Dąbie będzie można posłuchać w sobotę standardów jazzowych i bluesowych w wykonaniu orkiestry dętej i znanych szczecińskich muzyków. » więcej 2013-08-16, godz. 19:08 "Muzyka naszych czasów" w Trzęsaczu Słynny kompozytor Krzysztof Penderecki i jego Europejskie Centrum Muzyki w Trzęsaczu. W piątek wieczorem odbędzie się tam kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. » więcej 2013-08-16, godz. 07:41 Dźwięki folku morskiego płyną ze sceny [ZDJĘCIA] Szanty pod żaglami, rejsy statkami, a także morski folk oraz parada jednostek - w Świnoujściu trwa żeglarska impreza Sail Świnoujście. Nad morzem jest też ekipa Radia Szczecin, która nadaje ze specjalnego studia terenowego. » więcej 2013-08-15, godz. 16:51 Za nimi sensacja, teraz czas na dokument Filmowcy ze szczecińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku montują kolejny film. Seniorzy pracują właśnie nad dokumentem o Przystanku Woodstock. Ekipa ma już na swoim koncie fabułę 'Szpinak z wody', który był pokazywany w Szczecini… » więcej 2013-08-14, godz. 15:07 Prawdziwie muzyczna aleja otwarta Promenada Partytur oficjalnie otwarta w Trzęsaczu. To deptak z mozaiką, która przedstawia fragment utworu szczecińskiego kompozytora Marka Jasińskiego - pierwszego laureata Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych. » więcej 2013-08-14, godz. 13:26 Miłość, układy i skorumpowani urzędnicy Pokazy filmów 'Dziewczyna z szafy' Bodo Koxa i 'Układ zamknięty' Ryszarda Bugajskiego, a potem spotkania z aktorami i reżyserami - to atrakcje, które w środę czekają na uczestników 40. Ińskiego Lata Filmowego. » więcej 2013-08-13, godz. 20:07 Folklor całego świata zawitał do Kołobrzegu [ZDJĘCIA] Ludowe pieśni z Brazylii i Indonezji, tradycyjne tańce oraz skoczne ukraińskie rytmy - to tylko niektóre atrakcje festiwalu Interfolk, który we wtorek ruszył w Kołobrzegu. » więcej 2013-08-13, godz. 13:03 Dzieła młodych polskich reżyserów w Ińsku Dzieje miłości kobiety w średnim wieku i dużo młodszego studenta z Algierii - to historia 'Zaślepionej' Katarzyny Klimkiewicz. Film o miłości, namiętności i uprzedzeniach będzie można zobaczyć we wtorek na 40. Ińskim Lecie F… » więcej
391392393394395396397