Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Jola Szczepaniak zaśpiewała w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. [Filharmonia w Szczecinie]
Jola Szczepaniak zaśpiewała w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Fot. [Filharmonia w Szczecinie]
Jolanta Szczepaniak zaśpiewała w środę (22.05.2019) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w ramach cyklu „Artyści Szczecina” kompozycje okresu międzywojennego – złotego czasu dla polskiej piosenki, którą tworzyli wówczas tak wybitni kompozytorzy jak Henryk Wars i Władysław Szpilman. W jej wykonaniu usłyszeliśmy m.in. „Nie wierzę piosence” czy „Jutro będzie dobry dzień” Szpilmana, a także „Miłość Ci wszystko wybaczy” Warsa. Artystce towarzyszyli znakomici polscy jazzmani: Piotr Wrombel (fortepian), Zbigniew Wrombel (kontrabas), Marcin Jahr (perkusja) i Marcin Rakowski (perkusjonalia, wibrafon). Po znakomitym koncercie gorąco oklaskiwanym przez publiczność, z wokalistką spotkała się Dorota Zamolska.

Jolanta Szczepaniak jest wokalistką jazzową, kompozytorką, aranżerką, dyrygentką i pedagożką. Ukończyła Wydział Dyrygentury Chóralnej w Akademii Muzycznej w Poznaniu, była stypendystką Fundacji im. Stefana Batorego oraz renomowanej uczelni amerykańskiej Berklee College of Music w Bostonie, gdzie studiowała improwizację i wokalistykę jazzową m.in. u słynnego Boba Stoloffa. Obecnie sama uczy śpiewu na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Państwowej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie oraz w szczecińskiej Akademii Sztuki. Jest laureatką wielu konkursów i uczestniczką festiwali, m. in. International Meetings of Jazz Vocalists w Zamościu (1992) i Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu (1995). Artystka regularnie koncertuje w Polsce i za granicą. Współpracuje z wybitnymi polskimi muzykami jazzowymi: Andrzejem Jagodzińskim, Krzysztofem Herdzinem, Kazimierzem Jonkiszem i Mieczysławem Szcześniakiem.
Posłuchaj 1-części rozmowy Doroty Zamolskiej z Jolą Szczepaniak
Posłuchaj 2-części rozmowy Doroty Zamolskiej z Jolą Szczepaniak
 

Zobacz także

2024-03-26, godz. 19:58 Odeszła Wanda Szewczyk z kina Pionier 1907 [WSPOMNIENIE] W niedzielę, 24 marca na stronie kina Pionier 1907 znalazła się krótka informacja: Z wielkim bólem zawiadamiamy, że dziś odeszła od nas Wanda Szewczyk… » więcej 2024-03-26, godz. 21:22 "Pasja według św. Jana" Jana Sebastiana Bacha w ramach projektu "Muzyka dawna w Pomeranii" [ROZMOWA] W sobotę (23 marca) Fundacja Akademia Muzyki Dawnej zaprosiła do Kaplicy Baptystów na "Pasję wedługg św. Jana " Jana Sebastiana Bacha. Szczecińskie wykonanie… » więcej 2024-03-26, godz. 21:26 Świat Rolanda Topora z plasteliny [ROZMOWA] Premiera najnowszego filmu Izabeli Plucińskiej, laureatki Złotego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Srebrnego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu… » więcej 2024-03-27, godz. 00:55 Nowy projekt społeczny - Laboratorium: Historie i Obrazy [ROZMOWA] "Laboratorium: Historie i Obrazy jest oddolną, zaangażowaną społecznie inicjatywą, której celem jest propagowanie nowych tendencji badawczych w naukach humanistycznych… » więcej 2024-03-26, godz. 21:42 "Wojtuś" - film Dominika Czecha [POSŁUCHAJ] Szczeciński twórca filmowy Dominik Czech w minioną środę (20 marca) po raz pierwszy pokazał swój najnowszy film "Wojtuś". To jeszcze nie premiera właściwa… » więcej 2024-03-24, godz. 14:45 Ignacy Lisiecki zachwycił melomanów w Złotej Sali Filharmonii [ROZMOWA z ARTYSTĄ, ZDJĘCIA] Aleksander Tansman to z pewnością jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX wieku, który pozostaje nadal w naszym kraju bardzo mało znany. Urodzony… » więcej 2024-03-24, godz. 16:15 Finał II Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Trębaczy w Szczecinie uświetnił Louis Dowdeswell [POSŁUCHAJ] W poniedziałek, 18 marca 2024 zakończył się w Szczecinie II Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Trębaczy. W konkursie wzięło udział kilkudziesięcioro młodych… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: Jubileusz 900-lecia. [ROZMOWA] "Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: Jubileusz 900-lecia" to nazwa projektu Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. O przebiegu działań… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 "Barwy Duszy" Wiesławy Markiewicz w Książnicy Pomorskiej. Ponad 60 najnowszych prac Wisławy Markiewicz można oglądać w sali pod Piramida Książnicy Pomorskiej. Pięknie zaaranżowana wystawa nosi tytuł "Barwy duszy"… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 Kobiety Gryfitów, spotkanie z prof. Agnieszką Teterycz-Puzio z Uniwersytetu Pomorskiego Profesor Agnieszka Teterycz - Puzio z Uniwersytetu Pomorskiego od lat zajmuje się historią średniowiecza. Interesują ją dzieje polskiego średniowiecza, szczególnie… » więcej
12345