Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
"Kino Pandemiczne, to na razie jedynie próby" - Tomasz Raczek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
"Kino Pandemiczne, to na razie jedynie próby" - Tomasz Raczek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Tomasz Raczek - to jeden z najbardziej znanych krytyków filmowych, których opinie są przyjmowane z wielkim zaufaniem przez wielbicieli i znawców kina. Tomasz Raczek jest niemal od zawsze związany z SEFF-em czyli Szczecin Film Festivalem, którego kolejna edycja rozpoczęła się w środę. Jednym ze stałych elementów festiwalu jest cykl "Przekraczanie Granic". W tym roku to hasło nabrało nowych znaczeń, bowiem rok 2020 przyniósł zupełnie nieoczekiwane wyzwania. Pandemia koronawirusa spowodowała nie tylko zmianę naszego sposobu życia, ale bardzo znacząco wpłynęła również na twórczość filmową. O tym (choć nie tylko) z Tomaszem Raczkiem w piątkowych "Rozmowach pod krawatem" rozmawiał Konrad Wojtyła. Rozmowa była niezwykle interesująca, więc postanowiliśmy w magazynie "Trochę Kultury" przedstawić dwa fragmenty.

Zachęcamy do posłuchania całej rozmowy - na radioszczecin.pl, w zakładce "Rozmowy pod krawatem". A w niej m.in. o sytuacji małych kin, w tym naszego szczecińskiego Pioniera, a także o cieszącym się wielką popularnością cyklu wideorecenzji Tomasza Raczka.
Posłuchaj 1 części rozmowy Konrada Wojtyły
Posłuchaj 2 części rozmowy Konrada Wojtyły
 

Zobacz także

2020-11-29, godz. 18:58 Do wygrania monety z wizerunkiem Modrzejewskiej! [ZOBACZ] Mamy dla Was te monety! Wystarczy wejść w zakładkę KONKURSY odpowiedzieć na pytanie, jacy artyści powinni znaleźć się na monetach emitowanych przez NBP… » więcej 2020-11-30, godz. 13:08 Festiwal Garaże w Radiu Szczecin [POSŁUCHAJ GWIAZD] W sobotę (28 listopada) w studiu S1 Radia Szczecin odbyła się trzecia edycja Festiwalu Garaże. Celem organizatorów jest promowanie młodych artystów i popularyzowanie… » więcej 2020-11-29, godz. 23:29 Bagaż emigracyjnych doświadczeń na płycie "Tribe" polsko-norweskiej grupy Nelle Trio [POSŁUCHAJ] 'Nasz bagaż emigracyjnych doświadczeń jest już na tyle duży, że naturalnie stworzył się z tego motyw przewodni płyty. O emigracji lubimy mówić jako… » więcej 2020-11-30, godz. 13:01 Odszedł Piotr Strojnowski - wokalista zespołu Daab [POSŁUCHAJ] W wieku 62 lat zmarł Piotr Strojnowski - muzyk, współzałożyciel i wokalista zespołu Daab, grającego muzykę reggae. Strojnowski był jedną z ważniejszych… » więcej 2020-11-29, godz. 18:44 Premiera pieśni księcia Wisława | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] Pieśni Wisława z Rugii, najstarsze zachowane utwory muzyczne z obszaru Pomorza, zabrzmiały po raz pierwszy w piątek (27.11.2020) w złotej sali Filharmonii… » więcej 2020-11-29, godz. 18:50 Nowa płyta „West Side Sinfonietta” [POSŁUCHAJ, GALERIA] Na rynku muzycznym ukazała się niezwykła płyta z utworami mało znanego, acz wybitnego kompozytora i pianisty Moritza Moszkowskiego, żyjącego na przełomie… » więcej 2020-11-30, godz. 12:48 "Muzyka oczami fizyka" [POSŁUCHAJ] "Muzyka Rozpadów Promieniotwórczych" oraz "Muzyka Planet" to części projektu dwóch młodych twórców ze Szczecina "Muzyka oczami fizyka". Obaj spotkali się… » więcej 2020-11-30, godz. 12:56 Rafał Zambrzycki-Payne i BNO [POSŁUCHAJ] Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach Rafał Zambrzycki-Payne wystąpił wczoraj w ostatnim w tym roku kalendarzowym, koncercie… » więcej 2020-11-21, godz. 19:18 Film Grzegorza Paprzyckiego w kolejce do Oscara [ROZMOWA] Film Grzegorza Paprzyckiego "Mój kraj taki piękny" trafił na długą listę propozycji oscarowych. Dokument będzie brany pod uwagę przez członków Akademii… » więcej 2020-11-22, godz. 15:21 Tymoteusz Bies | „Rodzice zrobili użytek z domowego mebla – to było pianino...” [SPOTKANIE, GALERIA] Tymoteusz Bies, wybitnie utalentowany 25-letni pianista jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa… » więcej
12345