Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Okładka płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Projekt – Zuzanna Bukała
Okładka płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Projekt – Zuzanna Bukała
W 2017 roku Filharmonia w Szczecinie wydała płytę pt. „I żyli długo i w Szczecinie” z piosenkami o naszym mieście autorstwa Mateusza Czarnowskiego i Maliny Prześlugi-Delimaty. Utwory śpiewane przez młodzież wyłonioną w castingach z muzyczną oprawą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii okazały się dużym sukcesem. W ślad za nim postanowiono kontynuować projekt i wydać krążek pt. „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Także i tym razem do wykonania piosenek zaproszono dzieci i młodzież. Za warstwę muzyczną, podobnie jak przy pierwszej części, odpowiada Mateusz Czarnowski, kompozytor, aranżer, instrumentalista i lider folkowych formacji „Bubliczki” oraz „Pioun”. Teksty do wpadających w ucho melodii stworzyła Agata Kolasińska - aktorka i autorka scenariuszy.

Na koncert i premierę płyty pt. „I żyli długo i w Szczecinie 2” zapraszamy dziś (21.03.2021) o godzinie 17.00. Wydarzenie można zobaczyć w serwisach Facebook i YouTube EduFilharmonii Szczecin. Ze współtwórcami przedsięwzięcia, Agatą Kolasińską i Mateuszem Czarnowskim rozmawia Dorota Zamolska. Spotkanie rozpoczyna piosenka pt. „Orkiestra gra!” w wykonaniu Martyny Maciąg, a kończy utwór pt. „Kobiety Szczecina” w interpretacji Eryka Wieleby. Wokalistom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Miłosza Bembinowa.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2021-04-19, godz. 00:23 Anna Rutkowska Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku [ROZMOWA] Rzetelna, kompetentna, energiczna i otwarta. Z wielką pasją i zaangażowaniem promuje czytelnictwo. Od lat angażuje się w organizowanie spotkań autorskich… » więcej 2021-04-18, godz. 17:24 Premiera płyty pt. "Tobie" zespołu "Dagadana" [ROZMOWA, GALERIA] Na rynku muzycznym ukazał się piąty album pt. „Tobie” polsko-ukraińskiego zespołu „Dagadana” – laureata wielu prestiżowych międzynarodowych nagród… » więcej 2021-04-18, godz. 17:51 Spotkanie z Zygmuntem Miłoszewskim [ROZMOWA] Zygmunt Miłoszewski to autor bestsellerowych kryminałów i literatury sensacyjnej. Jest też publicystą, twórcą scenariuszy filmowych oraz działaczem społecznym… » więcej 2021-04-18, godz. 18:11 Paryż Heleny Majdaniec [POSŁUCHAJ] Kiedy w 2013 roku Rafał Podraza przygotowywał książkę poświęconą "królowej twista", natrafił na niepublikowaną sesję fotograficzną z udziałem Heleny… » więcej 2021-04-18, godz. 18:21 Czas na Międzynarodowy Konkurs Baletowy Golden Pointe Shoes 2021 [POSŁUCHAJ] Fundacja Balet od 30 lat podejmuje inicjatywy oraz wielokierunkowe działania promujące rozwój baletu i innych sztuk scenicznych. Sztandarowym działaniem Fundacji… » więcej 2021-04-18, godz. 18:28 "Musically - Visually" z okazji Światowego Dnia Głosu [POSŁUCHAJ] Akademia Sztuki w Szczecinie z okazji Światowego Dnia Głosu zaprosiła na niezwykły koncert - "Musically - Visually". Śpiewacy i artyści wizualni zjednoczyli… » więcej 2021-04-11, godz. 19:46 Krzysztof Krawczyk poza sceną... [WSPOMNIENIE, ROZMOWA] Trzy pokolenia śpiewają piosenki z Jego repertuaru. Nagrał ich tysiące, które zarejestrował na ponad stu płytach. Krzysztof January Krawczyk – polski… » więcej 2021-04-11, godz. 15:10 Ramon Tebar w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie | Ibert, Copland, Poulenc [ROZMOWA, GALERIA] Piątkowy koncert (9 kwietnia 2021 roku) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wypełnił m.in. słynny Koncert na klarnet i orkiestrę smyczkową Aarona… » więcej 2021-04-11, godz. 15:26 Daniel Rycharski z Akademii Sztuki prezentuje swoje prace w Kahan Art Space w Wiedniu [POSŁUCHAJ] Daniel Rycharski od kilku lat związany ze szczecińską Akademią Sztuki prezentuje od niedawna swoje prace w Kahan Art Space w Wiedniu. Artysta koncentruje się… » więcej 2021-04-11, godz. 19:52 Piotr Wybraniec | „Miałem grać na saksofonie, ale wybrałem klarnet” [ROZMOWA, GALERIA] Piotr Wybraniec – solista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie uświetnił swoją grą piątkowy koncert (9.11.2021)… » więcej
12345