Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Okładka płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Projekt – Zuzanna Bukała
Okładka płyty „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Projekt – Zuzanna Bukała
W 2017 roku Filharmonia w Szczecinie wydała płytę pt. „I żyli długo i w Szczecinie” z piosenkami o naszym mieście autorstwa Mateusza Czarnowskiego i Maliny Prześlugi-Delimaty. Utwory śpiewane przez młodzież wyłonioną w castingach z muzyczną oprawą Orkiestry Symfonicznej Filharmonii okazały się dużym sukcesem. W ślad za nim postanowiono kontynuować projekt i wydać krążek pt. „I żyli długo i w Szczecinie 2”. Także i tym razem do wykonania piosenek zaproszono dzieci i młodzież. Za warstwę muzyczną, podobnie jak przy pierwszej części, odpowiada Mateusz Czarnowski, kompozytor, aranżer, instrumentalista i lider folkowych formacji „Bubliczki” oraz „Pioun”. Teksty do wpadających w ucho melodii stworzyła Agata Kolasińska - aktorka i autorka scenariuszy.

Na koncert i premierę płyty pt. „I żyli długo i w Szczecinie 2” zapraszamy dziś (21.03.2021) o godzinie 17.00. Wydarzenie można zobaczyć w serwisach Facebook i YouTube EduFilharmonii Szczecin. Ze współtwórcami przedsięwzięcia, Agatą Kolasińską i Mateuszem Czarnowskim rozmawia Dorota Zamolska. Spotkanie rozpoczyna piosenka pt. „Orkiestra gra!” w wykonaniu Martyny Maciąg, a kończy utwór pt. „Kobiety Szczecina” w interpretacji Eryka Wieleby. Wokalistom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza pod dyrekcją Miłosza Bembinowa.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej
 

Zobacz także

2021-04-25, godz. 13:39 "Dobry Bóg będzie miał dużo radości" - wspomnienie o Krystynie Łyczywek [POSŁUCHAJ] "O takich ludziach pisze się książki i opowiada legendy. Dobry Bóg będzie miał dużo radości goszcząc Ją u siebie" - napisał jeden z internautów pod… » więcej 2021-04-25, godz. 14:26 Paweł Maślanka | "Chciałem być perkusistą, a zostałem skrzypkiem..." [ROZMOWA, GALERIA] Orkiestra „West Side Sinfonietta” nominowana do nagrody muzycznej „Fryderyk” w kategorii „Album roku muzyka koncertująca”, zagrała w piątek (23.04.2021)… » więcej 2021-04-25, godz. 14:09 Tymon Chruściel | Pianista celujący... [POSŁUCHAJ, GALERIA] Pięciokrotny stypendysta Prezydenta Szczecina, laureat wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym m.in: „Piano Talents”… » więcej 2021-04-25, godz. 14:40 Portal Szczecinczyta.pl obchodzi 10 urodziny [ROZMOWA] Portal Szczecinczyta.pl obchodzi swoje 10 urodziny. Powstał po to, by promować czytelnictwo. Na portalu można przeczytać o nowościach wydawniczych dla dorosłych… » więcej 2021-04-25, godz. 15:26 Przed nami 3. edycja Festiwalu Szczecin Classic [POSŁUCHAJ] Szczecin Classic to pierwszy w naszym regionie tak nietypowy festiwal, który oprócz aspektów popularyzowania muzyki klasycznej, posiada formułę edukacyjną… » więcej 2021-04-25, godz. 15:17 "Horropera - Po tamtej stronie burzy" - premiera online [POSŁUCHAJ] "Horropera - Po tamtej stronie burzy" to na wskroś szczeciński projekt oparty na "muzycznej sztuce grozy dla dzieci o mocnych nerwach". Autorami tekstu są Irena… » więcej 2021-04-25, godz. 15:45 Ewa Ott-Kamińska komisarzem z ramienia Prezydium Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych… Ewa Ott-Kamińska - założycielka i dyrektorka artystyczna Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie" została Komisarzem Regionu Zachodniopomorskiego z ramienia… » więcej 2021-04-19, godz. 20:46 „Pieśni ziemi” Gustava Mahlera w złotej sali Filharmonii w Szczecinie [POSŁUCHAJ, GALERIA] „Chciałem dobrze i mierzyłem wysoko. Dawałem z siebie wszystko, podporządkowałem swoją osobę sprawie, a upodobania obowiązkom. Nie oszczędzałem się… » więcej 2021-04-19, godz. 00:23 Anna Rutkowska Zachodniopomorskim Bibliotekarzem Roku [ROZMOWA] Rzetelna, kompetentna, energiczna i otwarta. Z wielką pasją i zaangażowaniem promuje czytelnictwo. Od lat angażuje się w organizowanie spotkań autorskich… » więcej 2021-04-18, godz. 17:24 Premiera płyty pt. "Tobie" zespołu "Dagadana" [ROZMOWA, GALERIA] Na rynku muzycznym ukazał się piąty album pt. „Tobie” polsko-ukraińskiego zespołu „Dagadana” – laureata wielu prestiżowych międzynarodowych nagród… » więcej
34567