Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Catz ’n Dogz. Wojciech Tarańczuk, Vojtek (od lewej) i Grzegorz Demiańczuk (Greg). Fot. Filharmonia w Szczecinie
Występowali w Brazylii, Chorwacji, Izraelu, Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Grali nawet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Catz 'n Dogz działający od 18 lat przedstawili 20 listopada 2021 roku w holu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie swój premierowy live set. Koncert odbył się w cyklu filharmonicznego laboratorium muzyki elektronicznej SOUNDLAB.

Catz 'n Dogz, to dwóch DJ’ów i producentów muzyki elektronicznej: Grzegorz Demiańczuk (Greg) i Wojciech Tarańczuk (Vojtek) ze Szczecina. Na początku kariery grywali w szczecińskim radiu ABC, a po pracy organizowali małe imprezy skupione na nowoczesnej muzyce klubowej. Występowali po pseudonimem 3 Channels i wydawali pierwsze utwory.

Prawdziwy przełom przyniósł im remiks utworu „Who's Afraid of Detroit'” Claude'a Von Stroke'a, popularnego producenta techno, właściciela dwóch wytwórni płytowych – Dirtybird i Mothership. Von Stroke był zauroczony przeróbką swojego utworu i zaproponował polskim DJ’om współpracę.

Dziś koncertują na najważniejszych scenach klubowych świata, ostatnio między innymi w Madrycie, w którym tworzyli kolejny album po polsku. W Filharmonii w Szczecinie przedstawili najnowszy projekt z Rosalie – polsko-niemiecką piosenkarką i kompozytorką reprezentującą nurt współczesnego R&B. Jej zeszłoroczna płyta pt. „IDeal” zawojowała polski rynek muzyczny. Wystąpił także Baasch (Bartek Szmidt) – producent, kompozytor i wokalista pochodzący z Warszawy, tworzący w stylu muzyki alternatywnej, głównie w nurtach indie popu i synth popu oraz Dawid Głogowski – trębacz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Z DJ'ami Grzegorzem Demiańczukiem (Greg) i Wojciechem Tarańczukiem (Vojtek) rozmawia Dorota Zamolska.
Posłuchaj
 

Zobacz także

2022-04-10, godz. 22:26 Szymon Nehring zagrał z Israel Camerata Jerusalem | Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [ROZMOWA, G… 3 kwietnia 2022 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczął się 26 Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena. Wśród koncertów tego ogromnego… » więcej 2022-04-10, godz. 22:46 Kukulska gwiazdą MTV Unplugged [ROZMOWA] Koncerty MTV Unplugged to bez wątpienia znacząca część historii współczesnej muzyki. Format zapoczątkowany przez amerykańską stację telewizyjną pod… » więcej 2022-04-10, godz. 22:21 Światowa premiera w złotej sali Filharmonii w Szczecinie | "Nie zabijaj" Elżbiety Sikory [ROZMOWA, GALERIA] W złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbyła się światowa premiera dzieła pod tytułem "Nie zabijaj" Elżbiety Sikory. Polska… » więcej 2022-04-11, godz. 23:20 FAMD - koncerty pasyjne w Szczecinie i Luboniu [POSŁUCHAJ] Orkiestra Filharmonii Lwowskiej w ostatnim miesiącu powiększyła się o wielu znakomitych muzyków z całej Ukrainy. Artyści uciekając przed działaniami wojennymi… » więcej 2022-04-03, godz. 20:42 "Odwilż" nowy serial kryminalny ze Szczecinem w tle [ROZMOWA, GALERIA] "Odwilż" to serial kryminalny, którego akcja dzieje się w Szczecinie. Główną bohaterką jest Katarzyna Zawieja, policjantka prowadząca dochodzenie w sprawie… » więcej 2022-04-03, godz. 21:11 "Borek i bogowie Słowian" dla ukraińskich dzieci [ROZMOWA] Jak pisze autor książki "Borek i bogowie Słowian", Igor Górewicz: "dzieci uciekające z rodzicami nie mają szansy zabrać ze sobą tego wszystkiego, co tworzy… » więcej 2022-04-03, godz. 19:40 Lena Witkowska z laurami na 42. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu [ROZMOWA] Lena Witkowska z Grand Prix 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jury w składzie: Magdalena Popławska, Agnieszka Smoczyńska, Agnieszka Szydłowska… » więcej 2022-04-03, godz. 19:46 Marek Kościółek z nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni [POSŁUCHAJ] Marek Kościółek - twórca maszewskiego Teatru Krzyk, który w tym roku obchodził będzie XX-lecie istnienia (23-30 czerwca), odebrał nagrodę Prezydenta Miasta… » więcej 2022-04-03, godz. 20:14 Promocja książki "1989. Jesień Narodów" [RELACJA] W Centrum Dialogu Przełomy odbyła się promocja książki "1989. Jesień Narodów", autorstwa Adama Burakowskiego, Aleksandra Gubrynowicza i Pawła Ukielskiego… » więcej 2022-04-03, godz. 22:17 Muzyka bretońska w Domu Kultury 13 Muz [RELACJA] Bretoński Duet Thomas/Faure wystąpił w piątek (1 kwietnia 2022 roku) z muzyką bretońską w Domu Kultury 13 Muz. To muzyka świata z korzeniami bretońskimi… » więcej
34567