Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
10 maja w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wręczono najważniejsze wyróżnienia samorządowe przyznawane od trzech dekad szczecińskim twórcom i artystom. Galę Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za 2021 rok uświetnił premierowy koncert ANIELI – nowego zespołu na polskiej scenie muzycznej. Tworzą go Joanna Prykowska – znana przede wszystkim z grupy Firebirds, działającej w latach 90 i Paweł Krawczyk występujący w kilku składach HEY, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Prykowskiej wyczekiwany przez wielu, powrót po latach nieobecności, dla Krawczyka natomiast, pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w grupie HEY.

Podczas uroczystej Gali usłyszeliśmy kompozycje z pierwszego albumu ANIELI, na którym znalazła się m.in. doskonale już znana piosenka pt. "Jaśniejąca" o przyjaźni dziewczęcej i kobiecej, znakomicie dopełniającej historię szczecinianek, Kasi Nosowskiej i Joanny Prykowskiej. W Ich rodzinnym mieście powstał też teledysk do utworu, ukazujący Szczecin, który był świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Po koncercie w Filharmonii z Joanną Prykowską rozmawiała Dorota Zamolska. Wywiad z artystką zamyka piosenka "Niemiłość" z premierowego albumu ANIELI.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Joanną Prykowską
 

Zobacz także

2022-07-03, godz. 23:13 Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla Profesora Eugeniusza Kusa [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] 2 lipca 2022 roku w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba w Szczecinie zainaugurowano 15. Międzynarodowy Festiwal Organowy. Koncert uświetniła uroczystość… » więcej 2022-07-03, godz. 22:02 Wojciech Siudmak w Willi Lentza [ROZMOWA] 33 rysunki Wojciecha Siudmaka inspirowane nokturnami Chopina można oglądać w szczecińskiej Willi Lentza. Wernisaż poprzedził mini koncert zagrany na jedynym… » więcej 2022-07-03, godz. 22:22 41. Pyrzyckie Spotkania z Folklorem [RELACJA, GALERIA] Pierwsze Pyrzyckie Spotkania z Folklorem odbyły się w 1980 roku. Była to jednodniowa impreza, w której udział wzięło zaledwie 8 zespołów ludowych z Ziemi… » więcej 2022-07-03, godz. 23:21 Już po raz piąty Świnoujście przeobraża się w WAKACYJNE MIASTO KOBIET [POSŁUCHAJ] Od 4 do 7 lipca 2022 roku na świnoujścianki oraz gościnie kurortu czeka nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała okazja do nauki. Bogata oferta warsztatowa… » więcej 2022-07-03, godz. 21:55 MUCHY w ogrodzie Willi Lentza w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Zespół MUCHY – jedna z najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z ogromnym doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, wystąpiła… » więcej 2022-06-27, godz. 00:13 Małgorzata Walewska gwiazdą Galii Jubileuszowej Opery na Zamku [ROZMOWA] Opera na Zamku świętuje swoje 65 urodziny. Gościem specjalnym Jubileuszowej Gali Operowej była wybitna artystka światowego formatu Małgorzata Walewska. Małgorzata… » więcej 2022-06-26, godz. 23:02 Profesor Katarzyna Dondalska wyróżniona Zachodniopomorskim Noblem [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W Operze na Zamku w Szczecinie, podczas dwudziestej drugiej edycji konkursu „Zachodniopomorskie Noble”, wręczono te cenne nagrody dwudziestu trzem najwybitniejszym… » więcej 2022-06-26, godz. 23:50 "Szczeciński fotograf. Witold Chromiński" [RELACJA] Witold Chromiński, jeden z najznakomitszych artystów fotografików powojennego Szczecina zmarł pod koniec lat 70-tych i pozostawił po sobie wiele znakomitych… » więcej 2022-06-26, godz. 23:32 Festiwal "Sacrum Non Profanum" wkroczył w wiek dojrzały [ROZMOWA] Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum" wkroczył w wiek dojrzały. Wczorajsza inauguracja w Willi Lentza odbyła się po raz 18-ty. Publiczność… » więcej 2022-06-20, godz. 11:10 Andrzej Chorosiński | „Moja fascynacja muzyką i organami zaczęła się w kinie...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Pierwszy w tym roku wieczór z cyklu „Koncerty Grünebergowskie”, Kościół św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach zadedykował Papieżowi Janowi Pawłowi II w… » więcej
12345