Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
Joanna Prykowska. Fot. [Materiały prasowe ANIELI]
10 maja w złotej sali Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wręczono najważniejsze wyróżnienia samorządowe przyznawane od trzech dekad szczecińskim twórcom i artystom. Galę Nagrody Artystycznej Miasta Szczecina za 2021 rok uświetnił premierowy koncert ANIELI – nowego zespołu na polskiej scenie muzycznej. Tworzą go Joanna Prykowska – znana przede wszystkim z grupy Firebirds, działającej w latach 90 i Paweł Krawczyk występujący w kilku składach HEY, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią jednego z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki.

ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Prykowskiej wyczekiwany przez wielu, powrót po latach nieobecności, dla Krawczyka natomiast, pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w grupie HEY.

Podczas uroczystej Gali usłyszeliśmy kompozycje z pierwszego albumu ANIELI, na którym znalazła się m.in. doskonale już znana piosenka pt. "Jaśniejąca" o przyjaźni dziewczęcej i kobiecej, znakomicie dopełniającej historię szczecinianek, Kasi Nosowskiej i Joanny Prykowskiej. W Ich rodzinnym mieście powstał też teledysk do utworu, ukazujący Szczecin, który był świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek.

Po koncercie w Filharmonii z Joanną Prykowską rozmawiała Dorota Zamolska. Wywiad z artystką zamyka piosenka "Niemiłość" z premierowego albumu ANIELI.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Joanną Prykowską
 

Zobacz także

2022-08-22, godz. 01:19 Krzysztof i Jakub Jakowiczowie na 15. Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Szczecinie [ROZMOWA] Techniczne umiejętności z wirtuozowskim zacięciem wydobywali z każdego dźwięku pięknie brzmiących skrzypiec. Krzysztof i Jakub Jakowiczowie zadziwiali… » więcej 2022-08-23, godz. 18:16 Organy Grüneberga w Zdrojach mają 160 lat, a nie jak podawano – 120 | Międzynarodowy Festiwal „Muzyczna Podróż… W niedzielę, 21 sierpnia 2022 w kościele pw. św. Ducha w Szczecinie-Zdrojach, odbył się kolejny koncert realizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczna… » więcej 2022-08-22, godz. 00:37 Lech Majewski i jego "Brigitte Bardot - cudowna" na festiwalu Ińskie Lato Filmowe [WYWIAD] Dziś kończy się 49. Ińskie Lato Filmowe. Widzowie mogli wziąć udział w 100 wydarzeniach: projekcjach filmowych, wystawach, spotkaniach, koncertach i leśnych… » więcej 2022-08-15, godz. 16:24 International Lutosławski Youth Orchestra w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie | To już dziesiąta… W Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie trwają próby unikatowej w świecie International Lutosławski Youth Orchestra. To profesjonalny program… » więcej 2022-08-15, godz. 00:19 "Kryjówki. Architektura przetrwania" - nowa wystawa w Trafo [ROZMOWA] "Kryjówki. Architektura przetrwania" to najnowsza wystawa w Trafostacji Sztuki Szczecin, przygotowana wraz z warszawską Zachętą Sztuki Współczesnej. Wystawa… » więcej 2022-08-15, godz. 00:23 Wadim Brodski na 15. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Szczecinie | „Powiem szczerze... mam talent” [R… Urodził się w Kijowie. W latach siedemdziesiątych XX wieku, na początku kariery miał trudności z koncertowaniem, ponieważ władze Związku Radzieckiego… » więcej 2022-08-15, godz. 00:45 Magiczne słowo: "Przytul" [ROZMOWA] STANISŁAW CELIŃSKA to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, ale także zjawiskowa wokalistka. Podczas kameralnego recitalu z towarzyszeniem… » więcej 2022-08-15, godz. 00:57 Rozpoczęło się 49. Ińskie Lato Filmowe [RELACJA] Do przyszłej niedzieli (21 sierpnia) w Ińsku widzowie zobaczą blisko 80 filmów. Będą też mogli wziąć udział w wystawach, spotkaniach, koncertach, a nawet… » więcej 2022-08-15, godz. 01:16 "Śledź młody jazz" [ROZMOWA] Szczecin Music Fest to sztandarowa impreza Dariusza Startka, organizatora koncertów muzyków z całego świata. To dzięki niemu do naszego miasta zawitało wiele… » więcej 2022-08-16, godz. 10:19 Jakub Jakowicz | „Muzyka pomaga mi w dojściu do harmonii ze sobą i ze światem...” [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Koncertuje od 11. roku życia. Gra ze wszystkimi czołowymi orkiestrami w kraju i zagranicą. Występuje pod batutami najznamienitszych dyrygentów. Jest świetnym… » więcej
910111213