Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Profesor Konstanty Andrzej Kulka – skrzypek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Profesor Konstanty Andrzej Kulka – skrzypek. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W poniedziałek, 16 maja 2022 roku, w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie odbył się Nadzwyczajny Koncert, którego solistą był światowej sławy skrzypek – Konstanty Andrzej Kulka. W ramach obchodów 75-rocznicy swoich urodzin wykonał po mistrzowsku z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jana Lewtaka, jedną z najbardziej znanych i lubianych kompozycji Antonio Vivaldiego – Cztery pory roku op. 8.

Maestro pierwszy solowy recital zagrał 63 lata temu w rodzinnym Gdańsku, jako 12-letni młody wirtuoz. Dziś może poszczycić się niepoliczalną ich liczbą, tak jak i nagrań płytowych, archiwalnych radiowych i telewizyjnych, czy koncertów z najbardziej prestiżowymi orkiestrami symfonicznymi na całym świecie.

Jest profesorem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i wizytującym profesorem w gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki oraz wykładowcą kursów mistrzowskich. Zasiada w jury w wielu prestiżowych konkursach skrzypcowych m.in. w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Josepha Joachima oraz wielokrotnie jako przewodniczący i członek Międzynarodowego Konkursu Młodych Skrzypków im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie, a także Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.

Polecam gorąco spotkanie z prof. Konstantym Andrzejem Kulką.
Posłuchaj rozmowy Doroty Zamolskiej z Profesorem Konstantym Andrzejem Kulką
 

Zobacz także

2024-03-24, godz. 14:15 Finał II Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Trębaczy w Szczecinie uświetnił Louis Dowdeswell [POSŁUCHAJ, ZDJĘ… W poniedziałek, 18 marca 2024 zakończył się w Szczecinie II Ogólnopolski Konkurs i Festiwal Trębaczy. W konkursie wzięło udział kilkudziesięcioro młodych… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: Jubileusz 900-lecia. [ROZMOWA] "Chrzest Pomorza w dziejach Polski i Europy: Jubileusz 900-lecia" to nazwa projektu Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego. O przebiegu działań… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 "Barwy Duszy" Wiesławy Markiewicz w Książnicy Pomorskiej. Ponad 60 najnowszych prac Wisławy Markiewicz można oglądać w sali pod Piramida Książnicy Pomorskiej. Pięknie zaaranżowana wystawa nosi tytuł "Barwy duszy"… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 Kobiety Gryfitów, spotkanie z prof. Agnieszką Teterycz-Puzio z Uniwersytetu Pomorskiego Profesor Agnieszka Teterycz - Puzio z Uniwersytetu Pomorskiego od lat zajmuje się historią średniowiecza. Interesują ją dzieje polskiego średniowiecza, szczególnie… » więcej 2024-03-17, godz. 17:00 Słynna Sinfonia Varsovia obchodzi Jubileusz 40-lecia w Złotej Sali Filharmonii w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] W kwietniu 2024 roku mija 40 lat od historycznych koncertów wybitnego skrzypka Yehudi Menuhina w Filharmonii Narodowej z powstałą na tę okazję orkiestrą… » więcej 2024-03-11, godz. 18:00 Elżbieta Cherezińska narodzona za "Sydonię" [POSŁUCHAJ] Elżbieta Cherezińska otrzymała nagrodę w największym polskim plebiscycie czytelniczym. Nagrodzono książkę "Sydonia. Słowo się rzekło". To wyróżnienie… » więcej 2024-03-11, godz. 00:30 Jantar czeka [ROZMOWA] Podstawa wykonana jest z drewna lipowego. To otwarta książka, a na niej znajduje się okruch bursztynu. Spory, bo przecież nazwa konkursu zobowiązuje. Autorką… » więcej 2024-03-11, godz. 18:17 Izba Pamięci i Tradycji Ziemi Nowogardzkiej czeka na zwiedzających [POSŁUCHAJ] Jest to miejsce, w którym za pomocą artefaktów można opowiedzieć historię Nowogardu. Zarówno tę przedwojenną, powojenną, jak i współczesną. We… » więcej 2024-03-11, godz. 21:40 Pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego VOICE and VILLAS [ROZMOWA] Przed nami pierwsza edycja Międzynarodowego Konkursu Wokalnego VOICE and VILLAS, organizowanego przez Willę Lentza - szczecińską instytucję kultury. Impreza… » więcej 2024-03-10, godz. 17:00 Chór Politechniki Morskiej nagrał muzykę filmową Zbigniewa Preisnera. Premiera włoskiej fabuły w Cannes [ROZMOWA… Zbigniew Preisner – wybitny polski kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, znany przede wszystkim ze współpracy z reżyserem Krzysztofem Kieślowskim, zaprosił… » więcej
23456