Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Felipe 2
Felipe 2
Felipe Alonso Céspedes Sanchez aktor ostatnio Teatru Polskiego własnie wydał swoja autorska płytę. Nosi ona ma tytuł „Volver al amor” czyli "Powrócić do miłości". Zawiera dziesięć utworów, wiekszość utworów to kompozycje artysty.

Piosenki powstawały w Chile, Hiszpanii i Polsce. To refleksje na temat życia i miłości - podkresla artysta. Muzyka i interpretacja wokalna to mieszanka mojej kariery muzycznej, która obejmuje folklor chilijski i latynoski oraz muzykę klasyczną i popową – opowiada Felipe Alonso Céspedes Sanchez.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Ten sezon artystyczny jest dla niego ostatnim w teatrze. Czeka go bowiem kolejna przygoda zawodowa, choć nie zrywa całkowicie współpracy ze sceną Polskiego.

Felipe Alonso Céspedes Sanchez pochodzi z Chile, gdzie rozpoczął swoją edukację muzyczną w Akademii przy Narodowym Balecie Folklorystycznym „Bafona” oraz ukończył Uniwersytet Mayor w Santiago de Chile (z dyplomem nauczyciela muzyki). Naukę kontynuował w Hiszpanii w Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu operowego oraz w Szkole Teatralnej Santart w Santiago de Compostela. Uczelnie Felipe ukończył z najwyższymi notami, otrzymując tytuły śpiewaka zawodowego i aktora.

Po przyjeździe do Europy brał udział - jako solista - w licznych koncertach organizowanych przez miasto Santiago de Compostela w Hiszpanii i tamtejsze konserwatorium muzyczne. Współpracował też z miejscowym Chórem Orfeón Terra Nosa - jako pierwszy tenor. W 2013 roku artysta zajął pierwsze miejsce w Konkursie Śpiewu Operowego w Santiago de Compostela. Kilka miesięcy później roku związał się z Operą na Zamku w Szczecinie - jako solista chóru – tenor. W lutym 2014 roku zadebiutował na scenie tej opery jako solista w roli Nemorino w „Napoju Miłosnym” Gaetano Dionizettiego, a następnie wziął udział w XVI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Jako solista wystąpił również w szczecińskiej filharmonii, m.in. podczas koncertu sylwestrowego oraz festiwalu pn. Wspólne Brzmienia, wykonując partie solowe Mszy Kreolskiej A. Ramireza.

Od 2019 roku związany jest z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednocześnie w tym samym roku zadebiutował jako Ferrando w operze "Cosi fan tutte" Mozarta podczas Festiwalu Muzyki w Ticino (Szwajcaria) i został stypendystą Anneliese Rothenberger Foundation. Występuje również solowo biorąc udział w licznych koncertach, zarówno muzyki operowej jak i latynoskiej. W tym roku wystąpił w spektaklu pt. "Frida. Kolekcjonerka z Westendu" w Willi Lentza.
Filipe Cespedes Volver Al Amor
 

Zobacz także

2024-04-21, godz. 15:35 Edu Virtuoso dla młodych dyrygentów | Filharmonia w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Po pięciu edycjach cyklu Edu Virtuoso, podczas których w ubiegłych latach prezentowali się utalentowani instrumentaliści, wokaliści, tancerze, kompozytorzy… » więcej 2024-04-14, godz. 17:00 Kontrapunkt już za chwilę. 7. Aktów Milosierdzia. [ROZMOWA] Niektórzy mogą mówić, że bardzo długo musieliśmy czekać na 57. Kontrapunkt, który od tego roku nazywa się Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym. Dwa… » więcej 2024-04-17, godz. 01:15 Pierwszy Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „Ślady” przeszedł do historii [POSŁUCHAJ] Zakończył się pierwszy Szczeciński Festiwal Bonhoeffera „Ślady”, w ramach którego zaplanowano szereg wydarzeń z udziałem wybitnych specjalistów. W… » więcej 2024-04-14, godz. 17:00 12. International Lutosławski Youth Orchestra. Zgłoś się do 30 kwietnia 2024 | Filharmonia w Szczecinie [ROZMOWA, … International Lutosławski Youth Orchestra, to odbywające się co roku unikatowe w skali globu bezpłatne warsztaty orkiestrowe, których celem jest umożliwienie… » więcej 2024-04-14, godz. 17:00 Pierwsza edycja Szczecin MasterClass dla kontrabasistów za nami [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Katedra Instrumentów Smyczkowych Wydziału Instrumentalnego Akademii Sztuki zorganizowała po raz pierwszy Szczecin MasterClass. Pomysłodawcą warsztatów skierowanych… » więcej 2024-04-15, godz. 23:23 Szczecin Classic - zmysłowa majówka muzyczna [ROZMOWA] Ten festiwal wpisał się już na stałe w kulturalny kalendarz Szczecina, Polski, a nawet Europy. Jest znakomitą propozycją na czas „wielkiej majówki”… » więcej 2024-04-17, godz. 02:00 20 lat pracy twórczej projektanta, Michała Marczewskiego [POSŁUCHAJ] Pokazy mody w Szczecinie odbywają się niezmiernie rzadko. Nie ma u nas wielkich pracowni mody, które chwaliłyby się swoimi projektami. Stąd wczorajszy (13… » więcej 2024-04-07, godz. 17:00 781 rocznica nadania Szczecinowi praw miejskich. [ROZMOWA] Muzeum Narodowe w Szczecinie co roku 3 kwietnia w kolejna rocznicę nadania Szczecinowi praw miejskich przypominało, pokazywało zabytki związane z aktem lokacyjnym… » więcej 2024-04-07, godz. 17:00 Michał Marczewski projektuje modę od 20 lat. [ROZMOWA] W pracowniach Atelier Marczewski cały weekend bez wytchnienia powstają kreacje pokazowe. Już w najbliższą sobotę 13.04.2024 odbędzie się pokaz jego najnowszej… » więcej 2024-04-07, godz. 17:00 "W plakacie odejmować znaczy dodawać“ – Lex Drewiński. Wystawa w Willi Lentza. [ROZMOWA] Wystawa prezentowana w Willi Lentza ma charakter retrospektywny, najstarsze są sprzed ponad 30 lat, najmłodsze pochodzą z ubiegłego roku. Wszystkie są tak… » więcej
12345