Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Debata w studio S-1 rozpocznie się o godzinie 20. Fot. Radio Szczecin
Debata w studio S-1 rozpocznie się o godzinie 20. Fot. Radio Szczecin
Czy Pomorze Zachodnie ma specyficzny i charakterystyczny dla regionu język? Jak zmieniała się mowa naszego regionu przez lata? Między innymi na te pytania odpowiedzą eksperci podczas wtorkowej debaty w studiu S-1 Radia Szczecin.
Rozmawiać będą m.in. prof. Ewa Kołodziejek - językoznawca z Uniwersytetu Szczecińskiego, Krystyna Maksymowicz- aktorka Teatru Współczesnego czy Adam "Łona" Zieliński - raper, prawnik.

Zdaniem profesor Kołodziejek, Szczecin ma kilka słów, których znaczenie znają tylko mieszkańcy tego regionu.

- Bardzo atrakcyjnym i szczecińskim słowem jest słowo "many" na określenie mężczyzny czy raczej chłopaka. Studenci szczecińscy jeżdżą na "Kościuchy", jedzą "kebsa", czyli kebab. I to chyba koniec. Na podstawie 4-5 słów chyba nie można mówić o odmienności języka szczecinian - uważa prof. Kołodziejek.

Wcześniej, dr Zbigniew Jarzębowski opowie o osobowościach ze świata nauki i kultury, które kiedyś mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Szczecin. Będzie to wycieczka po radiowym archiwum.

Debata rozpocznie się o godzinie 20. Relacji na żywo będzie można posłuchać na antenie Radia Szczecin oraz obejrzeć wideo na stronie radioszczecin.pl.
Zdaniem profesor Kołodziejek, Szczecin ma kilka słów, których znaczenie znają tylko mieszkańcy tego regionu.

Zobacz także

2016-01-27, godz. 23:47 CzoBit Orchestra zagrała w "Schodach do nieba" [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszym w tym roku spotkaniu w cyklu [3x1], w naszym studiu wystąpił polsko-ukraiński zespół CzoBit Orchestra. » więcej 2016-01-26, godz. 15:20 "Jazz for Idiots" Maleńczuka w radiowym studiu S-1 [ZDJĘCIA] Maciej Maleńczuk wystąpi ze swoim nowym projektem w studiu S-1 Radia Szczecin. Muzyk we wtorek zagra koncert z formacją 'Jazz for Idiots'. » więcej 2016-01-02, godz. 20:27 "Dziewczyny" otworzyły Akustyczeń [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert zespołu 'Dziewczyny' rozpoczął ósmą edycje festiwalu Akustyczeń w Szczecinie. Grupa wystąpiła w sobotę w studiu S1 Radia Szczecin. » więcej 2016-01-02, godz. 08:58 Startuje Akustyczeń. Na początek Dziewczyny w S1 [WIDEO] W Szczecinie rusza ósma edycja festiwalu Akustyczeń. Przez najbliższy tydzień odbędzie się ponad dziesięć koncertów. Na początek zespół Dziewczyny. Grupa wystąpi w sobotę w studiu S-1 Radia Szczecin. » więcej 2015-12-23, godz. 23:42 Drogtech zagrał w "Schodach do nieba" [WIDEO, ZDJĘCIA] W grudniowej odsłonie cyklu [3x1], w naszym studiu pojawił się szczeciński producent muzyczny - Drogtech. Rozmowy z muzykiem oraz jego występu można było posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. » więcej 2015-12-22, godz. 15:16 Muzyka elektroniczna w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] W najbliższej odsłonie cyklu [3x1], po raz pierwszy zagości muzyka elektroniczna. Na scenie pojawi się szczeciński producent - Drogtech. Jego występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin… » więcej 2015-12-10, godz. 20:55 Świątecznie i jazzowo w Radiu Szczecin [WIDEO, ZDJĘCIA] Świąteczne przeboje zabrzmiały w studiu S1 Radia Szczecin. W czwartek wieczorem odbył się tam koncert z okazji premiery płyty Columbus Jazz Coffee vol.2: 'Czas świąt'. » więcej 2015-12-08, godz. 21:34 Jaka jest polszczyzna na Pomorzu Zachodnim? Debata w S1 [WIDEO, ZDJĘCIA] Język polski używany przez mieszkańców Pomorza Zachodniego ma czystą, wolną od regionalizmów formę - takie wnioski płyną z debaty 'Polszczyzna na Pomorzu Zachodnim', która odbyła się we wtorek wieczorem w Radiu Szczecin. » więcej 2015-12-07, godz. 12:48 "Czas Świąt" w studiu koncertowym Radia Szczecin [WIDEO] 10 grudnia Radio Szczecin zaprasza na wyjątkowy świąteczny koncert, podczas którego odbędzie się m.in. premiera płyty Columbus Jazz Coffee vol.2: „Czas świąt”. » więcej
20212223242526