Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Koncert zespołu Dziewczyny zainauguruje ósmą edycje festiwalu Akustyczeń. Fot. www.youtube.com
Koncert zespołu Dziewczyny zainauguruje ósmą edycje festiwalu Akustyczeń. Fot. www.youtube.com
Ósmą edycję festiwalu rozpocznie sobotni koncert zespołu Dziewczyny. Źródło fot.: www.youtube.com/JACEK KOŚCIUSZKO
Ósmą edycję festiwalu rozpocznie sobotni koncert zespołu Dziewczyny. Źródło fot.: www.youtube.com/JACEK KOŚCIUSZKO
W Szczecinie rusza ósma edycja festiwalu Akustyczeń. Przez najbliższy tydzień odbędzie się ponad dziesięć koncertów. Na początek zespół Dziewczyny. Grupa wystąpi w sobotę w studiu S-1 Radia Szczecin.
Tworzą ją wokalistki Ania Szafraniec i Ola Nowak. W Szczecinie zagrają jako trio w towarzystwie gitarzysty Michała Olesińskiego. Podczas koncertu będzie można usłyszeć akustyczne wersje utworów pochodzących z debiutanckiej płyty "Dziewczyny z sąsiedztwa" oraz EP-ki "Absurdalnie".

- Warto na nim być - zapewnia Olek Różanek, dyrektor festiwalu. - To koncert, który ogromnie polecam, bo te dwie dziewczyny śpiewają nieziemsko.

Na szczecińskich scenach zagrają m.in. indie-popowy zespół Rita Pax, objawienie ostatnich miesięcy, czyli Kortez oraz metalowy Godbite.

Hasło tegorocznej edycji to "Akustyczeń na różowo". - Dlaczego na różowo? Bo ja bardzo optymistycznie, przez różowe okulary, patrzę na przyszłość muzyki, na jej przeszłość oraz teraźniejszość. Uważam, że wszystkie piosenki to jedna rodzina - tłumaczy Olek Różanek.

Początek sobotniego koncertu o godzinie 19. Wstęp jest biletowany.

Zobacz szczegółowy program Akustycznia.- To koncert, który ogromnie polecam, bo te dwie dziewczyny śpiewają nieziemsko - zapewnia Olek Różanek, dyrektor festiwalu.
Hasło tegorocznej edycji to "Akustyczeń na różowo" - mówi Olek Różanek, dyrektor festiwalu.

Zobacz także

2016-03-07, godz. 12:22 Jure Pukl Quintet ze Słowenii zagra w studiu S-1 Poniedziałkowy koncert 'Jazz Union' odbędzie się w ramach trwającego festiwalu Szczecin Jazz. » więcej 2016-03-05, godz. 22:12 Marcin Wasilewski Trio w studiu S-1 [WIDEO, ZDJĘCIA] Zespół Marcin Wasilewski Trio zagrał w studiu koncertowym Radia Szczecin. Występ odbył się w ramach festiwalu Szczecin Jazz. » więcej 2016-03-05, godz. 13:04 Laureaci Fryderyków wystąpią w studiu Radia Szczecin Kolejna odsłona festiwalu Szczecin Jazz. W studiu S-1 Radia Szczecin wystąpi w sobotę Marcin Wasilewski Trio. » więcej 2016-02-24, godz. 23:48 747 wylądował w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W trakcie drugiego w tym roku, spotkania w cyklu [3x1], na naszej scenie wystąpił zespół 747. » więcej 2016-02-23, godz. 20:08 Będzie głośno w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W najbliższej odsłonie cyklu [3x1] zaprezentuje się zespół 747. Ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po 23. » więcej 2016-01-27, godz. 23:47 CzoBit Orchestra zagrała w "Schodach do nieba" [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszym w tym roku spotkaniu w cyklu [3x1], w naszym studiu wystąpił polsko-ukraiński zespół CzoBit Orchestra. » więcej 2016-01-26, godz. 15:20 "Jazz for Idiots" Maleńczuka w radiowym studiu S-1 [ZDJĘCIA] Maciej Maleńczuk wystąpi ze swoim nowym projektem w studiu S-1 Radia Szczecin. Muzyk we wtorek zagra koncert z formacją 'Jazz for Idiots'. » więcej 2016-01-02, godz. 20:27 "Dziewczyny" otworzyły Akustyczeń [WIDEO, ZDJĘCIA] Koncert zespołu 'Dziewczyny' rozpoczął ósmą edycje festiwalu Akustyczeń w Szczecinie. Grupa wystąpiła w sobotę w studiu S1 Radia Szczecin. » więcej 2015-12-23, godz. 23:42 Drogtech zagrał w "Schodach do nieba" [WIDEO, ZDJĘCIA] W grudniowej odsłonie cyklu [3x1], w naszym studiu pojawił się szczeciński producent muzyczny - Drogtech. Rozmowy z muzykiem oraz jego występu można było posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. » więcej
19202122232425