Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Chango w studiu Radia Szczecin. fot. Maciej Myszkowiak [Radio Szczecin]
Chango w studiu Radia Szczecin. fot. Maciej Myszkowiak [Radio Szczecin]
Szczecińska grupa Chango. Fot. www.chango.pl
Szczecińska grupa Chango. Fot. www.chango.pl
Okładka debiutanckiej płyty Chango "Mono vs. Stereo".
Okładka debiutanckiej płyty Chango "Mono vs. Stereo".
Grupa Chango zagra w piątek wieczorem w studiu S-1 Radia Szczecin. Koncert będzie premierą ich debiutanckiej płyty pt. "Mono vs. Stereo".
Jak mówił w audycji "Moje miasto, moja muzyka" klawiszowiec Chango, Borys Sawaszkiewicz, tytuł krążka nie jest przypadkowy.

- Nasze próby są nagrane w mono. Jeden z naszych przyjaciół stwierdził, że skoro nagrywamy wszystkie próby, to moglibyśmy dorzucić je też do albumu - wyjaśniał Sawaszkiewicz.

Chango tworzy czterech szczecińskich muzyków, którzy na scenie obecni są od wielu lat. Słuchacze mogą ich znać z takich zespołów i projektów jak chociażby: Łona, Webber & The Pimps, Jan Gałach Band, Big Fat Mama czy Ukeje. Występowali też na wielu ważnych festiwalach w Polsce i za granicą, chociażby Montreux Jazz Festival.

Na ich debiutanckiej płycie znajdziemy niezwykłą mieszankę soulu, funku, hip-hopu, jazzu i rocka. W nagraniach wzięło udział dwóch zaproszonych gości: saksofonista Tomasz Licak oraz DJ Falcon1. Materiał nagrywany był w Szczecinie, a ostatecznego kształtu nabierał w legendarnym Echo Mountain Studio w amerykańskim Asheville oraz Studio B Mastering w Charlotte. Płyta zostanie wydana przez szczecińskie wydawnictwo Big Flow i trafi do sklepów 11 marca 2016 roku.

Koncert w radiowym studiu rozpocznie się w piątek o godzinie 19. Wstęp jest wolny.

Retransmisja na naszej antenie w środę 16 marca w audycji "Schody do nieba" po godzinie 23.

Jak mówił w audycji "Moje miasto, moja muzyka" klawiszowiec Chango, Borys Sawaszkiewicz, tytuł krążka nie jest przypadkowy.

Zobacz także

2016-05-25, godz. 23:47 Nutshell zagrał na scenie Radia Szczecin [WIDEO] W kolejnej odsłonie naszego cyklu [3x1], na naszej scenie rozbrzmiewały dźwięki na wskroś rockowe. » więcej 2016-05-24, godz. 20:13 Nowa porcja gitarowego rocka w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] Jak zwykle w ostatnią środę miesiąca zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu [3x1]. Tym razem na naszej scenie pojawi się zespół Nutshell. Ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin… » więcej 2016-04-27, godz. 23:57 Zespół Serre M'Mharry zagrał w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W kolejnej odsłonie naszego cyklu [3x1], na naszej scenie rozbrzmiewały rytmy afrykańskie. » więcej 2016-04-26, godz. 22:17 Za oknem zimna wiosna, a w Radiu Szczecin gorąca muzyka [WIDEO, ZDJĘCIA] W najbliższej odsłonie cyklu [3x1], na naszej scenie pojawi się zespół grający muzykę sięgającą swoimi korzeniemi do Afryki Zachodniej. Grupa nazywa się Serre M'Mharry a ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji… » więcej 2016-04-21, godz. 22:13 Polsko-szwedzkie brzmienia w S-1. Wystartował festiwal Me.Ba [ZDJĘCIA] Anders Bergcrantz Quartet i Joanna Gajda wystąpili na początek szóstej edycji jazzowego festiwalu Me.Ba. Szwedzki trębacz i szczecińska pianistka zagrali w czwartek wieczorem w studiu S-1 Radia Szczecin. » więcej 2016-04-07, godz. 22:00 Masha Qrella zaśpiewała w S-1 [ZDJĘCIA] Masha Qrella zagrała w czwartek wieczorem w studiu S-1 Radia Szczecin. Koncert promował najnowszą płytę artystki. Album 'Keys' ukaże się 15 kwietnia. » więcej 2016-04-07, godz. 08:03 Masha Qrella wystąpi w studiu S-1 Radia Szczecin [WIDEO] Czołowa przedstawicielka niemieckiej sceny indie pop zagra w czwartek w studiu S-1 Radia Szczecin. Wieczorem wystąpi w nim Masha Qrella. » więcej 2016-03-31, godz. 00:02 Zespół Marry No Wane zagrał w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W pierwszym, wiosennym spotkaniu w cyklu [3x1], na naszej scenie wystąpił zespół Marry No Wane. » więcej 2016-03-29, godz. 19:37 "Marynowana" muzyka w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] Jak zwykle w ostatnią środę miesiąca zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu [3x1]. Tym razem na naszej scenie pojawi się zespół Marry No Wane. Ich występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin… » więcej 2016-03-18, godz. 21:13 Muzyka bez instrumentów, czyli AudioFeels w S-1 [WIDEO, ZDJĘCIA] Poznańska grupa AudioFeels wystąpiła w studiu S-1 Radia Szczecin. Koncert odbył się w piątek wieczorem. » więcej
18192021222324