Studio S-1
Radio SzczecinRadio Szczecin » Studio S-1

Prezes Radia Szczecin Artur Kubaj i dziennikarz filmowy Krzysztof Spór. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Prezes Radia Szczecin Artur Kubaj i dziennikarz filmowy Krzysztof Spór. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
To było spotkanie jak w kameralnym kinie - tak mówili uczestnicy "Wieczoru Filmowego z Woody'm Allenem", który odbył się w sobotę w studiu koncertowym S1 Radia Szczecin. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób.
Spotkanie i dyskusję o twórczości amerykańskiego reżysera poprowadził dziennikarz filmowy i gospodarz programu "Kino Konesera" w Radiu Szczecin, Krzysztof Spór.

- Woody Allen jako dziecko był rudy, co mogłoby stanowić pewne problemy. Ale już wtedy, jako dziecko, Allen miał pewną cechę, która przemawiała na jego korzyść. Potrafił bawić kolegów - opowiadał Spór. - W kinie Allena jest tak, że dużo rzeczy się przekręca. Jak ktoś zna i ceni jego humor, to dostrzega, że ten człowiek ma nieposkromioną wyobraźnię - mówił dziennikarz.

- Zawsze inspirowała mnie twórczość Woody'ego Allena, ale nie do końca ją rozumiałam. Dlatego, żeby zminimalizować tę niewiedzę, postanowiłam tutaj przyjść. Takie wydarzenie to także okazja do spotkania się z innymi fanami Allena - wyjaśniali uczestnicy spotkania.

Podczas spotkania w S1 widzowie obejrzeli również dwa filmy Woody'ego Allena, m.in. "Złote czasy radia" z 1987 roku. - Uwielbiam Allena. Obejrzałam wszystkie jego filmy i myślę, że po raz kolejny po nie sięgnę. To mój ulubiony reżyser - przyznała jedna ze słuchaczek. - Spotkanie było interesujące. Można było wziąć udział w dyskusji, jak i uzyskać garść informacji na temat samego mistrza - dodała kolejna.

Uczestnicy wieczoru filmowego wysłuchali też koncertu jazzowego. W radiowym studiu wystąpili: Patryk Matwiejczuk oraz Krzysztof Kuśmierek.
Relacja Tobiasza Madejskiego.
Relacja Tobiasza Madejskiego.

Zobacz także

2018-03-04, godz. 19:15 Rozgrzewka przed wielką galą. Oscarowy Wieczór w S1 [ZDJĘCIA] Kulisy powstania filmu 'Twój Vincent', spotkanie z jego twórcami czy konkursy - to tylko niektóre atrakcje, które czekały na uczestników 'Oscarowego Wieczoru w Radiu Szczecin'. Spotkanie w studiu S1, które było rozgrzewką przed tegoroczną… » więcej 2018-03-04, godz. 08:16 Oscarowa noc w Radiu Szczecin i rozgrzewka w S1 Kulisy powstania filmu 'Twój Vincent', spotkanie z jego twórcami, oskarowe ciekawostki i konkursy z nagrodami. To niektóre z atrakcji, czekających na uczestników 'Oscarowego Wieczoru w Radiu Szczecin'. » więcej 2018-02-20, godz. 17:10 "Złożymy w końcu hołd ludziom, którzy zaangażowali się w walkę z komunistami" Jaka była rola szczecińskiej Solidarności w obaleniu komuny - odpowiedź na to pytanie padnie we wtorek w studiu koncertowym S1 Radia Szczecin. » więcej 2018-02-07, godz. 00:06 Zapraszamy na koncert szczecińskiej grupy ETA [WIDEO] Kolejna koncertowa premiera w Radiu Szczecin. » więcej 2018-02-05, godz. 11:44 Skąd patriotyzm Amerykanów? Marsalis: W niedługiej historii udało się wiele osiągnąć [WIDEO] Patriotyzm Amerykanów bierze się z tego, że w niedługiej historii udało się wiele osiągnąć - tak mówił w Radiu Szczecin Wynton Marsalis. Legendarny jazzman i trębacz wystąpi podczas poniedziałkowego koncertu w studiu S1, który… » więcej 2018-02-01, godz. 00:03 Kolektyw IN zagrał na scenie Radia Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] Tym razem na naszej scenie zabrzmiała muzyka dość eksperymentalna. » więcej 2018-01-30, godz. 22:17 Eksperymentalny koncert w ramach [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] Tym razem na naszej scenie gościć będziemy zespół, którego nie ma, ale jednak jest. » więcej 2018-01-23, godz. 14:23 Radio Szczecin dla Niepodległej. Wyjątkowy koncert i niespodzianka dla słuchaczy [ZDJĘCIA] Już 5 lutego w studiu S1 Radia Szczecin wystąpi jeden z najwybitniejszych muzyków jazzowych na świecie - Wynton Marsalis. Towarzyszyć będzie mu orkiestra Jazz at Lincoln Orchestra. To w ramach koncertu 'Radio Szczecin dla Niepodleg… » więcej 2017-12-27, godz. 23:48 Poznański zespół Glasspop wystąpił w Radiu Szczecin! [WIDEO, ZDJĘCIA] W ostatniej w tym roku odsłonie cyklu [3x1] było rockowo i tanecznie. » więcej 2017-12-26, godz. 16:35 "Szklany pop" z Poznania w cyklu [3x1] [WIDEO, ZDJĘCIA] Tym razem na naszej scenie pojawią się goście z Poznania. Występu będzie można posłuchać w środowej audycji 'Schody do nieba' w Radiu Szczecin. Start po godzinie 23. » więcej
10111213141516