Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Stocznia Szczecin gładko pokonała Asseco Resovię Rzeszów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Stocznia Szczecin gładko pokonała Asseco Resovię Rzeszów. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Siatkarze Stoczni odnieśli premierowe zwycięstwo we własnej hali w Plus Lidze. Szczecinianie po wyjazdowej wygranej z Jastrzębskim Węglem w niedzielny wieczór na swoim parkiecie pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:0.
Najlepszym zawodnikiem spotkania był atakujący Stoczni Bartosz Kurek, który zdobył 18 punktów. Zadowolony z pierwszego zwycięstwa nad Asseco Resovią w Plus Lidze był trener szczecińskiej drużyny Michał Gogol.

- Powiedziałem zawodnikom o tym, że jeszcze nigdy nie wygraliśmy z Resovią, więc jest szansa dołożyć cegiełkę w historii. Ponadto żartowaliśmy, że trzeba naszemu Nicolasowi Rossard pomóc wygrać z kuzynem, który jest po drugiej stronie siatki. Udało się również. Humory są dobre, bardzo się cieszymy, że wygraliśmy z Resovią, która na pewno jest teraz w trudnym momencie. Skupialiśmy się na swojej grze i części boiska. Byliśmy konsekwentni i wygraliśmy - mówił po meczu Gogol.

Po niedzielnym sukcesie zespół trenera Michała Gogola awansował na piąte miejsce w tabeli. Liderem jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która ma 12 punktów i o trzy wyprzedza Cerrad Czarnych Radom oraz ONICO Warszawa.

W kolejnym meczu Plus Ligi siatkarze Stoczni Szczecin w sobotę na Dolnym Śląsku spotkają się z Cuprum Lubin.

Stocznia Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:23, 25:19)

Stocznia: Żygadło, Kazijski, Hoag, Gałązka, Van De Voorde, Kurek, Mihułka (libero), Rossard (libero) oraz Penczew, Maziarz, Kluth.

Asseco Resovia: Shoji, Rossard, Mika, Możdżonek, Dryja, Schulz, Perry (libero) oraz Lemański, Redwitz, Jarosz, Perłowski.

Relacja Artura Dyczewskiego
Zadowolony z pierwszego zwycięstwa nad Asseco Resovią w Plus Lidze był trener szczecińskiej drużyny Michał Gogol.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty