Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Fot. twitter.com/kpsstocznia
Fot. twitter.com/kpsstocznia
Stocznia Szczecin wygrała w Netto Arenie z ONICO Warszawa 3:1 (25:20, 16:25, 25:17, 25:21) w spotkaniu 6. kolejki siatkarskiej ekstraklasy. Tym samym trzy punkty zostają w Szczecinie.
Najlepszym graczem meczu wybrany został środkowy Stoczni Belg Simon Van De Voorde.

Kapitan Stoczni Łukasz Żygadło przyznał, że wygrana ze stołecznym zespołem nie przyszła łatwo.

- Nie było łatwo, bo Warszawa jest młodym, ale ciekawym zespołem. Ich charakterystyką jest dobra zagrywka i blok. W tym elemencie pokrzyżowali nam szyki, ale potrafiliśmy się zebrać. Rozpoczęliśmy marsz do pewnej wygranej. A czwarty set był kontynuacją tej lepszej gry - ocenił Żygadło.

To czwarte zwycięstwo podopiecznych Michała Gogola z rzędu. Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości drużyna wystąpiła w biało-czerwonych strojach. Koszulki w tych barwach miała też na sobie część kibiców.

Zespół ze Szczecina z 12 punktami na koncie zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. W najbliższa niedzielę Stocznia w swoim kolejnym plusligowym meczu zmierzy się na wyjeździe z Aluronem Virtu Warta Zawiercie.

- Nie było łatwo, bo Warszawa jest młodym, ale ciekawym zespołem. Ich charakterystyką jest dobra zagrywka i blok. W tym elemencie pokrzyżowali nam szyki, ale potrafiliśmy się zebrać. Rozpoczęliśmy marsz do pewnej wygranej. A czwarty set był kontynuacją te

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty