Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport

Olimpia Szczecin - GKS Katowice 1:4 (1:0). Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Olimpia Szczecin - GKS Katowice 1:4 (1:0). Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarki nożne Olimpii słabsze od beniaminka rozgrywek o mistrzostwo Polski w pierwszym tegorocznym meczu na własnym stadionie. Szczecinianki przegrały z GKS-em Katowice 1:4 w meczu 16. kolejki ekstraligi kobiet.
Do przerwy podopieczne trenera Adama Gołubowskiego po bramce Olgi Sirant prowadziły 1:0. Po zmianie stron na boisku dominowała jednak popularna Gieksa i katowiczanki swoją przewagę potwierdziły strzelając aż cztery gole.

Po niedzielnej porażce nasze panie praktycznie straciły szanse na awans do czołowej szóstki w tabeli i występy w grupie mistrzowskiej po sezonie zasadniczym. W kolejnym meczu ekstraligi piłkarki nożne Olimpii Szczecin w sobotę na wyjeździe zmierzą się z ostatnią w tabeli Polonią Poznań.

Olimpia Szczecin - GKS Katowice 1:4 (1:0)
1:0 Sirant 45'
1:1 Nosalik 49'
1:2 Koch 52'
1:3 Kozak 73'
1:4 Kozak 75'

Składy wyjściowe:
Olimpia: Pastusiak - Oleszkiewicz, Sirant, Grosicka, Bińkowska (70' Witczak), Böhm (53' Hryb), Michalczyk (77' Brzozowska), Shahbazyan, Ratajczyk, Radochońska (72' Litwiniec), Sudyk (46' Brodzik).

GKS Katowice: Klimek – Sobkowicz (71' Brzęczek), Kozak (78' Wójcik), Koch, Olszewska, Łąckiewicz – Oślizło (85' Nowak), Tkaczyk (62' Szypka), Konkol, Hajduk, Nosalik, Konieczna (88' Wojtas).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty