Piłkarze Pogoni bez porażki w sparingowych meczach w zimowym okresie przygotowawczym do rozgrywek o mistrzostwo Polski. Szczecinianie zremisowali w piątek z Hansą Rostock 2:2 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w niecodziennej formule 3 x 45 minut.
Dla granatowo-bordowych był to ostatni pojedynek kontrolny. Bilans towarzyskich gier to dwa zwycięstwa i dwa remisy.

Gole dla Dumy Pomorza zdobyli w piątkowej konfrontacji Maciej Żurawski i reprezentant Armenii Vahan Bichakhchyan. Rzutu karnego przy bezbramkowym remisie nie wykorzystał kapitan portowej jedenastki Damian Dąbrowski. Ekipa trenera Kosty Runjaića mogła wygrać piątkowe starcie, ale straciła wyrównującą bramkę w ostatniej akcji po której arbiter zakończył spotkanie.

Obrońca Pogoni Mariusz Malec pomimo remisu był zadowolony z gry i postawy szczecińskiej drużyny w rywalizacji z Hansą.

- Akcja za akcją, był taki otwarty mecz. Mocne 70 minut, bo po tyle mniej więcej graliśmy. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Wiadomo, że te sparingi nie można brać jakoś mocno na serio, ale cieszę się, że żadnego nie przegraliśmy. Jesteśmy zbudowani tymi meczami i gotowi na ligę - mówił Malec.

W pierwszym tegorocznym meczu o punkty w ekstraklasie piłkarze Pogoni Szczecin 5 lutego na wyjeździe zmierzą się z Piastem Gliwice