Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2020
GIERMASZ-Program z 01.02.20
Nadrabiamy zaległość z ubiegłego roku: strategiczna gra Into The Breach zebrała dobre recenzje, acz - jak zwraca uwagę nasz specjalista od gatunku Łukasz Rabikowski - nie jest to tytuł idealny. A skoro mniej recenzji, to mieliśmy więcej czasu, żeby pogadać, heh. Na przykład Przegląd aktualności jest pełen naszych przemyśleń o branży i jej różnych aspektach (warto posłuchać, to coś więcej, niż tylko ten tekst, który publikujemy poniżej). Poza tym w studiu pojawił się oczywiście nasz ekspert Radek Lis w rozmowie z Andrzejem Kutysem i opowiada o nowinkach IT - ale i o zdjęciach Słońca, jakie się ostatnio pojawiły. Michał Król przygotował informacje, co dzieje się u polskich twórców. I jeszcze przypominamy klasykę - zresztą grę, która gdzieś tam jeszcze jest do ogrania w niektórych salonach gier - Stary, ale jary Out Run.
GIERMASZ-Program z 25.01.20
To pierwsza po Nowym Roku roku recenzja Giermaszu gry wydanej właśnie w 2020 roku. Mówiąc naturalnie o tych większych produkcjach: zresztą Dragon Ball Z: Kakarot dla fanów serii to może być nawet bardzo duża gra. Jarek Gowin jest fanem i chociaż dostrzega jakieś drobne wady, to tak czy owak zarywał nocki przy tym tytule. Łukasz Rabikowski po raz pierwszy miał okazję zetknąć się z polską strategią Frostpunk - dodatek Ostatnia Jesień jego zdaniem mógłby być większy, acz sama gra niezmiernie mu się spodobała, także ze względu na grafikę. "Wizualia" za to nie powalają, gdy odpalicie Blade Runner - bo i przecież to klasyk sprzed lat. Ale jak podkreśla Bartek Czetowicz, to wciąż bardzo grywalny klasyk sprzed lat. Radek Lis sprawdził co dzieje się w świecie nowych technologii. Michał Król miał też sporo do powiedzenia po istnym trzęsieniu ziemi w polskiej branży.
GIERMASZ-Program z 18.01.20
Emocjonalna historia dla dorosłych - a może rola szefa kompanii farmaceutycznej? Nadrabiamy (drobne) zaległości, bo obie gry o których mówimy ukazały się w ostatecznej formie raptem niespełna miesiąc temu. Chociaż - wydawana w odcinkach przygodówka Life is Strange 2 ma już ponad rok od premiery pierwszego epizodu. Ale skończyła się dosłownie przed momentem. Finalnie to świetna, mocno grająca na emocjach produkcja, Michał Król bardzo poleca. Z kolei tycoon/sim/strategia Big Pharma na PC to w ogóle staroć sprzed 5 lat. No ale na konsolach to "nówka-sztuka-nieśmigana" z grudniową premierą. Andrzej Kutys poleca. Oczywiście nie zabrakło także informacji o nowościach świata nowych technologii, nasz ekspert Radek Lis tradycyjnie na posterunku. A że jedna z najważniejszych polskich gier w historii ma "obsuwę" to i to wydanie kącika polskiego jest wyjątkowo emocjonalne, zaprasza Michał Król. Na koniec Stary, ale jary Mortyr. Polecamy też przegląd aktualności.
GIERMASZ-Program z 11.01.2020
Nadrabiamy nieco zaległości jeszcze z poprzedniego miesiąca, kiedy trafiły do nas dwie gry do recenzji. Produkcje, które swoje premiery zaliczyły kilka lat temu. Zwłaszcza w przypadku The Yakuza Remastered Collection, jak sama nazwa wskazuje, to poprawiona nieco paczka gier wydanych na obecną generację konsol. Jarek Gowin ocenia, że o ile "złapiecie bakcyla", to jest duża szansa, że będziecie się bawić równie dobrze jak nowszymi odsłonami cyklu. Ale to tytuły dosyć specyficzne, niby otwarta mapa, japońska mafia, bijatyki i takie tam - no i bardzo dużo gadania... Andrzej Kutys tymczasem skorzystał, aby zdjąć z kupki wstydu udaną polską strzelankę Call of Juarez: Gunslinger - w wersji na Switcha. Przenośnie też się da i to naprawdę z przyjemnością. Poza tym w programie kącik Gramy po polsku, czyli Michał Król trzyma rękę na pulsie polskiego gamedevu. A że tradycyjnie na początku roku w USA korporacje pokazują swoje nowości, to i Radek Lis przygotował przegląd nowości w światku nowoczesnych technologii. A na koniec Stary, ale jary Kung-Fu Master.