Piłkarze Pogoni słabsi od ostatniego w tabeli beniaminka ekstraklasy. Szczecinianie przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:1 w 27 kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Zwycięskiego gola dla gospodarzy w 22 minucie zdobył strzałem głową Marcin Flis. Portowcy mogli doprowadzić do wyrównania, ale brakowało wykończenia akcji. Najlepszej okazji w drugiej połowie nie wykorzystał Michał Kucharczyk, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem mielczan Rafałem Strączkiem. Jeszcze w doliczonym czasie gry do remisu mógł doprowadzić Tomas Podstawski, ale uderzenie piłki głową pomocnika Dumy Pomorza obronił Rafał Strączek.

Piłkarze Pogoni po porażce w Mielcu i wygranej Legii Warszawa w Gdańsku z Lechią 1:0 stracili szansę na pierwszy w historii szczecińskiego klubu tytuł mistrza Polski. Portowcy zajmują drugie miejsce w tabeli ekstraklasy ze stratą 9 punktów do lidera ze stolicy. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki spotkań i Duma Pomorza nawet w przypadku kompletu zwycięstw nie wyprzedzi prowadzącej Legii, ponieważ ma gorszy bilans bezpośrednich pojedynków. Ekipa trenera Kosty Runjaića sezon zakończy z medalem a o tytuł wicemistrza kraju powalczy z trzecim obecnie w tabeli Rakowem Częstochowa. Pogoń zagwarantowała już sobie także występy w nowych europejskich pucharach Lidze Konferencji Europy.

W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni w sobotę w Szczecinie zmierzą się z Wartą Poznań.