Piłkarze Pogoni, po podziale punktów w Lubinie, zachowali szansę na wicemistrzostwo Polski, ale - w walce o srebrny medal - muszą liczyć na pomoc Piasta Gliwice.
Portowcy zremisowali na Dolnym Śląsku z Zagłębiem Lubin 1:1 w przedostatniej kolejce ekstraklasy. Do przerwy szczecinianie prowadzili 1:0 po golu w 8. minucie Michała Kucharczyka. Rezultat piątkowego starcia w 70. minucie ustalił napastnik Miedziowych Karol Podliński.

Ekipa trenera Kosty Runjaića, po remisie w Lubinie, zajmuje trzecie miejsce w tabeli z punktem straty do drugiego Rakowa Częstochowa. Duma Pomorza ma jeszcze szansę na wicemistrzostwo Polski, ale musi liczyć na korzystny wynik poniedziałkowego spotkania Rakowa z Piastem Gliwice.

Aby Pogoń pozostała w grze o tytuł wicemistrza kraju, to Piast nie może przegrać w Częstochowie. Jeżeli drużyna spod Jasnej Góry wygra z gliwickim zespołem to zapewni sobie srebrny medal mistrzostw Polski, bez względu na wynik kończącego sezon ekstraklasy meczu Pogoni z Rakowem Częstochowa, który odbędzie się 16 maja w Szczecinie.