Lekkoatletka z Gryfina mistrzynią Europy. Podczas mistrzostw paralekkoatletycznych w Bydgoszczy, Joanna Oleksiuk pokonała swoich sportowych przeciwników.
Zawodniczka Startu Szczecin zdobyła w sobotę złoty medal w pchnięciu kulą z wynikiem 6,62 m.

- Jest złoto dla Polski i zielone światło na mój wyjazd na igrzyska. Będę spełniać swoje marzenia, bo całe życie na to czekałam - przyznaje Oleksiuk.

Teraz lekkoatletkę czeka krótki odpoczynek i przygotowania do paraolimpiady w Tokio. Wysokie notowania zdobyli także inni podopieczni klubu Start Szczecin. Sabina Stenka-Szymańska zdobyła 4. miejsce w biegu na 400 metrów. Jakub Nicpoń, zawodnik z Polic, był piąty, także w finale biegu na 400 metrów.