Halo, Stadion
Radio SzczecinRadio Szczecin » Halo, Stadion

Podział punktów pod Wawelem. Piłkarze Pogoni Szczecin zremisowali na wyjeździe z Cracovią Kraków 1:1 w 10. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Prowadzenie dla Dumy Pomorza w 70. minucie, po rzucie rożnym, uzyskał Kamil Grosicki.

Z korzystnego wyniku portowcy cieszyli się zaledwie trzy minuty, bowiem do wyrównania doprowadził napastnik Pasów Fin Benjamin Kallman i mecz zakończył się podziałem punktów.

Kapitan Pogoni Damian Dąbrowski nie ukrywał rozczarowania brakiem wygranej z Cracovią. - Na pewno czujemy spory niedosyt, myślę jednak, że zagraliśmy solidne spotkanie. Po zdobyciu gola, każdy wierzył, że uda nam się przechylić to spotkanie na swoją korzyść, jednak stało się inaczej i na pewno teraz te dwa tygodnie nie będą tak miłe, jak mogłyby być. W przyszłości, chcąc walczyć o bardzo wysokie cele musimy takie mecze rozwiązywać na swoją korzyść.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona po remisie w Krakowie ma na swoim koncie 18 punktów i zajmuje 3. miejsce w tabeli. Granatowo-bordowych może wyprzedzić w tabeli Wisła Płock, która dziś gra z Zagłębiem Lubin.

W ligowych rozgrywkach nastąpi dwutygodniowa przerwa spowodowana meczami reprezentacji Polski z Holandią i Walią w Lidze Narodów. W kolejnym meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni 1 października w Szczecinie zmierzą się z Lechią Gdańsk.

Wyjściowe składy:
Cracovia: 23. Karol Niemczycki – 25. Otar Kakabadze, 88. Matej Rodin, 5. Virgil Ghita, 24. Jakub Jugas, 4. Paweł Jaroszyński, 22. Florian Loshaj, 11. Michał Rakoczy,18. Takuto Oshima, 38. Jakub Myszor, 9. Benjamin Kallman.

Pogoń: 1. Dante Stipica – 2. Jakub Bartkowski, 13. Konstantinos Triantafyllopoulos, 23. Benedikt Zech, 97. Luis Mata – 8. Damian Dąbrowski, 99. Mateusz Łęgowski, 27. Sebastian Kowalczyk, 21. Jean Carlos, 11. Kamil Grosicki – 10. Luka Zahović.
Kapitan Pogoni Damian Dąbrowski nie ukrywał rozczarowania brakiem wygranej z Cracovią.