Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni nie sprawili niespodzianki w inauguracyjnym meczu Superligi. Szczecinianie przegrali u siebie z mistrzem Polski zespołem Łomża Vive Kielce 20:34.
Do przerwy ekipa trenera Rafała Białego przegrywała tylko jednym golem i nic nie wskazywało na tak dotkliwą porażkę. W drugiej połowie na parkiecie dominowali już kielczanie, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W portowej drużynie jednym z najlepszych zawodników był nowy bramkarz Tomasz Wiśniewski. - Zagraliśmy fajną pierwszą połowę. Fajnie, że udało się odbić parę piłek i koledzy też bardzo pomogli. Jednak w drugą połowę weszliśmy bardzo zmęczeni. Kielczanie włączyli drugi bieg, zmusili nas do kilkunastu błędów i odjechali na 5-10 bramek. W ostatnich 10 minutach nic nie wychodziło i skończyło się tak, jak się skończyło - skomentował Wiśniewski.

W kolejnym meczu Superligi szczypiorniści Sandry SPA Pogoni Szczecin za tydzień na wyjeździe zagrają z MMTS-em Kwidzyn.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o 18.
W portowej drużynie jednym z najlepszych zawodników był nowy bramkarz Tomasz Wiśniewski.