Pogoń wygrała w Szczecinie z Piastem Gliwice 1:0 w trzeciej kolejce piłkarskiej ekstraklasy.
Bramkę w 34 minucie strzelił Jean Carlos.

Trener Pogoni Kosta Runjaić mówił po spotkaniu, że piłkarzy trochę zaskoczyła temperatura, bo nie takiej się spodziewali, ale świetnie dziś walczyli na boisku. - Gratulacje dla drużyny. Dziś naprawdę wspaniale walczyła. Temperatura powietrza była bardzo wysoka. Było bardzo gorąco i duszno, a mimo to wygraliśmy. Co do pierwszej połowy, to uważamy, że to my stwarzaliśmy sytuacje. Zdobyliśmy bramkę ze strzału z dystansu. To właśnie trenujemy i chcemy wykonywać jak najczęściej na boisku. Próbować uderzać z daleka - powiedział Runjaić.

Trener Piasta Waldemar Fornalik stwierdził, że Pogoń wygrała dzięki przypadkowej bramce. - Zagraliśmy niezły mecz, ale nie da się zdobywać punktów tylko dobrą organizacją gry w defensywie. Jeżeli stwarza się sytuacje, to trzeba je wykorzystać, a przynajmniej dwie wyborne sytuacje mieliśmy - powiedział Fornalik.

Pogoń ma siedem punktów po trzech meczach i jest trzecia w tabeli.

Składy:
Pogoń: 1. Dante Stipica, 2. Jakub Bartkowski, 23. Benedikt Zech [C], 13. Kostas Triantafyllopoulos, 97. Luis Mata, 27. Sebastian Kowalczyk, 54. Maciej Żurawski (od 62 minuty 61. Kacper Smoliński), 64. Kacper Kozłowski (od 80 minuty 17. Mariusz Fornalczyk), 14. Kamil Drygas, 21. Jean Carlos (od 80 minuty 41. Paweł Stolarski), 10. Luka Zahović (od 74 minuty 9. Piotr Parzyszek)

Piast: 26. Frantisek Plach, 20. Martin Konczkowski, 5. Tomas Huk (od 84 minuty 2. Ariel Mosór), 4. Jakub Czerwiński [C], 14. Jakub Holubek, 77. Arkadiusz Pyrka (od 68 minuty 16. Dominik Steczyk), 18. Patryk Sokołowski, 17. Patryk Lipski (od 68 minuty 19. Michael Ameyaw), 6. Michał Chrapek, 10. Kristopher Vida (od 76 minuty 92. Damian Kądzior), 11. Michał Żyro (od 46 minuty 9. Alberto Toril)

Relacja Radosława Jaczmińskiego w Wiadomościach o 17.
Trener Pogoni Kosta Runjaić mówił po spotkaniu, że piłkarzy trochę zaskoczyła temperatura, bo nie takiej się spodziewali, ale świetnie dziś walczyli na boisku.
Trener Piasta Waldemar Fornalik stwierdził, że Pogoń wygrała dzięki przypadkowej bramce.