Koszykarze PGE Spójni będą w niedzielę walczyć o Puchar Polski. Stargardzianie w finałowym meczu zmierzą się z Zastalem Zielona Góra.
Zespół trenera Marka Łukomskiego jest rewelacją finałowego turnieju w Lublinie. Biało-bordowi w piątkowy wieczór wygrali w ćwierćfinałowym meczu z wiceliderem Energa Basket Ligi Śląskiem Wrocław a w sobotnim półfinale pokonali wyżej notowany Trefl Sopot.

Faworytem dzisiejszego finału jest aktualny mistrz Polski i lider rozgrywek z Zielonej Góry. Ekipa chorwackiego trenera - byłego mistrza NBA Chorwata Żana Tabaka - na krajowych parkietach doznała tylko dwóch porażek.

5 lutego stargardzianie przegrali u siebie z Zastalem w Energa Basket Lidze 80:97, ale do przerwy był wówczas remis a po trzech kwartach zielonogórzanie prowadzili 69:66.

Niedzielny finałowy mecz o Puchar Polski w koszykówce mężczyzn PGE Spójni Stargard z Zastalem Zielona Góra rozpocznie się o godzinie 17 w hali Globus w Lublinie.