W kolejnych pojedynkach koszykarze Kotwicy zmierzą się z AGH Kraków, natomiast Spójnia Stargard spotka się z Basketem Poznań. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Ważne weekendowe zwycięstwa Spójni Stargard i Kotwicy Kołobrzeg w I lidze koszykówki mężczyzn.
Trwa wspaniała seria koszykarzy Spójni, którzy odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo w I lidze. Drużyna trenera Krzysztofa Koziorowicza w trzeciej kolejce pokonała we własnej hali AGH Kraków 76:63. Najskuteczniejszym graczem stargardzian był Karol Pytyś, który zdobył w sobotnim pojedynku 13 punktów. Do wygranej Spójnię poprowadził jednak Paweł Śpica, który głównie w trzeciej kwarcie popisywał się udanymi rzutami za trzy punkty.

- Potrzebowałem tego pierwszego trafienia i potem już poszło. Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc drużynie, szczególnie z takim niewygodnym przeciwnikiem, który gra szybką koszykówkę, a jeśli wpadnie mu parę punktów, jeśli trafi parę trójek, to wtedy jest już ciężko. W obronie ich przycisnęliśmy i magia naszej hali dalej pozostaje - mówił po meczu Śpica.

Powody do radości oprócz zawodników Spójni mają także koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Beniaminek I ligi nad morzem pokonał Doral Nysa Kłodzko 75:54. Najskuteczniejszym graczem kołobrzeżan był Patryk Przyborowski, który zdobył 18 punktów.

W kolejnych pojedynkach I ligi koszykarze Kotwicy za tydzień w Kołobrzegu zmierzą się z AGH Kraków, natomiast Spójnia Stargard 16 października spotka się na wyjeździe z Basketem Poznań.
Do wygranej Spójnię poprowadził jednak Paweł Śpica, który głównie w trzeciej kwarcie popisywał się udanymi rzutami za trzy punkty.