Koszykarze Kinga od porażki rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie przegrali w niedzielny wieczór na wyjeździe ze Stalą Ostrów Wielkopolski po dogrywce 92:95. W regulaminowym czasie gry był remis 84:84. Najskuteczniejszym graczem Wilków Morskich był Mateusz Kostrzewski, który zdobył 17 punktów, ale to nie wystarczyło do czwartego z rzędu zwycięstwa.

Trener Kinga Arkadiusz Miłoszewski przyznał, że jego zawodnikom zabrakło po przerwie skuteczności w rzutach za trzy punkty, aby wygrać ze Stalą. - W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze ofensywnie, ale nie ustrzegliśmy się błędów w obronie, dużo zbiórek w ataku. Zespół z Ostrowa miał ich 10. W drugiej połowie z dogrywką miał tylko dwie. Ale wtedy zacięliśmy się w ataku. Do przerwy trafiliśmy osiem "trójek", a po przerwie nic. Szkoda - skwitował Miłoszewski.

Po porażce w Ostrowie Wielkopolskim ekipa trenera Arkadiusza Miłoszewskiego zajmuje czwarte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Kinga Szczecin w czwartek w Zielonej Górze zagrają z tamtejszym Zastalem.
Trener Kinga Arkadiusz Miłoszewski przyznał, że jego zawodnikom zabrakło po przerwie skuteczności w rzutach za trzy punkty, aby wygrać ze Stalą.