Posydeńki
Radio SzczecinRadio Szczecin » Posydeńki » POSYDEŃKI 2020
Depozyty pamięci w Wałczu. (fot. ukraincy.org)
Depozyty pamięci w Wałczu. (fot. ukraincy.org)
Zakończyła się dziesiąta edycja konkursu Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku, pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, organizowanego przez Stowarzyszenie Muzealników Polskich Oddział Zachodniopomorski.
Najważniejszym celem konkursu jest wybór i uhonorowanie autorów najlepszych przedsięwzięć muzealnych w regionie w 2019 roku w dwóch kategoriach: działalności wystawienniczej i edukacyjno-popularyzatorskiej. Spośród nadesłanych 16 zgłoszeń z 12 muzeów, komisja w składzie: Anna Barczak, Eryk Krasucki, Paweł Migdalski, Bogdan Twardochleb oraz Przemysław Wraga, wybrała dwa najlepsze wydarzenia oraz przyznała po dwa wyróżnienia w obu kategoriach.
Jedno z dwóch wyróżnień e w kategorii działalność wystawiennicza otrzymała wystawa „Depozyty pamięci – ukraiński strój ludowy z kolekcji Jana Syrnyka” z Muzeum Ziemi Wałeckiej w Wałczu. Za oryginalną formę prezentacji unikatowego zbioru strojów ukraińskich. Kuratorką ekspozycji była Marlena Jakubczyk. Powrócimy do tamtej wystawy i rozmowy .
posłuchaj audycji