Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
"Starsza Pani" czyli Bembridge obecnie [zdjęcie: Rafał Zahorski]
"Starsza Pani" czyli Bembridge obecnie [zdjęcie: Rafał Zahorski]
Była zaniedbana i zapomniana. Wyglądała na swój wiek. A nawet gorzej. Teraz ta blisko osiemdziesięcioletnia "Starsza Pani" ma się znakomicie, znów może się podobać. I - co najważniejsze - wzbudza ciepłe, a nawet gorące uczucia. Jak długo?
"Starsza Pani wzbudza miłość" - reportaż Agaty Rokickiej, w realizacji dźwiękowej Wawrzyńca Szwai.
Posłuchaj reportażu
Opowiada Rafał Zahorski, pomysłodawca ściągnięcia do Polski zabytkowego statku Bembridge, odrestaurowania go i uczynienia siedzibą firmy.
Posłuchaj dyskusji po reportażu
Goście:
Przemysław Wraga - dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego
Lech Karwowski - dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie
Jerzy Raducha - z-ca dyrektora Centrum Żeglarskiego w Szczecinie
Rafał Zahorski - bohater reportażu
 

Zobacz także

2020-08-12, godz. 10:45 "Kustosz liczników" - reportaż Małgorzaty Frymus Od trzech lat w Maszewie działa Społeczne Muzeum Energetyki. Powstało - jak to zwykle bywa z pasji kilku zapaleńców, którzy w rzeczach z przeszłości zobaczyli… » więcej 2020-08-11, godz. 12:10 "Z fortepianem na ulicę. Szopenizacja miasta" - reportaż Małgorzaty Frymus Sceną była ciężarówka, a widownią - ludzie na ulicach. W takich okolicznościach w tym roku świętowano w Szczecinie 3 Maja. Zabrzmiała muzyka Fryderyka… » więcej 2020-08-10, godz. 11:18 "Dawałem radę do tej pory, dam i teraz" - reportaż Anny Kolmer Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt, który prowadzi wraz z żoną Bożeną, Piotr Barański; znajduje nieopodal stacji kolejowej w Warnowie na wyspie Wolin… » więcej 2020-08-05, godz. 11:20 "Za psie pieniądze" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Iść za marzeniem - to sztuka, która udaje się tylko niektórym. Autorka reportażu miała szczęście, bo spotkała takich ludzi na swojej drodze. I w dodatku… » więcej 2020-08-04, godz. 14:05 "Dziewczęta grają w roundnet" - reportaż Małgorzaty Furgi Jasne Błonia w Szczecinie to miejsce, gdzie bardzo często można zobaczyć ludzi grających w mało znane szerszemu ogółowi gry. Jedną z nich jest Roundnet… » więcej 2020-08-03, godz. 11:48 "Gramy dla Mai" -reportaż Małgorzaty Furgi Maja Tucholska urodziła się z zespołem Goldenhara - to zespół wad wrodzonych. Maja nie słyszy, ma zdeformowaną twarz. Rodzice dziecka zorganizowali internetową… » więcej 2020-07-30, godz. 12:22 "Czy nas jeszcze pamiętacie?" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny "Gwiazdy rodziły się właśnie w Szczecinie i nadszedł czas, żeby je uhonorować", "To tu narodził się bigbit" - przekonują muzycy tamtych lat. W Willi… » więcej 2020-07-29, godz. 11:07 "Człowiek planuje, a pan Bóg kreśli" - reportaż Agaty Rokickiej Większość z nas z wielkim sentymentem traktuje rodzinne strony. Mieszkańcy dawnych Kresów przez lata tęsknili za ukochanym miejscem na ziemi, często zresztą… » więcej 2020-07-28, godz. 10:21 "Pyrzyczanie - nasza kapela" - reportaż Małgorzaty Furgi Kapela Pyrzyczanie powstała w 2003 roku przy Pyrzyckim Domu Kultury. Liderką i autorką tekstów oraz muzyki jest Agnieszka Urbańska. Kapela ma w swoim repertuarze… » więcej 2020-07-27, godz. 11:04 "Nauczycielka tańca"- reportaż Małgorzaty Furgi Rada rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w dzieciństwie - od baletu. W pewnym momencie pojawiło się zainteresowanie kulturą indyjską i Indiami. Dzisiaj… » więcej
12345