Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Rozpoczęła się tegoroczna rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych - liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia. Nabór - podobnie jak w przypadku rekrutacji do innych typów szkół - prowadzony jest elektronicznie. Najmniej czasu na złożenie dokumentów mają uczniowie, którzy chcą dostać się do klas sportowych, klas dwujęzycznych lub klas z programem pre-IB. Termin składania dokumentów upływa tu 22 maja. Uczniowie, którzy wybrali inne klasy niż oddziały dwujęzyczne czy sportowe, mają czas na złożenie dokumentów do wtorku 19 czerwca. To ostatni rok, gdzie wszystko – jak mówią nauczyciele i uczniowie – idzie "po staremu". W przyszłym roku – 1 września 2019 roku pojawią się w pierwszych klasach liceów, techników i szkół branżowych I stopnia nie tylko absolwenci gimnazjów ale też uczniowie, którzy ukończą 8-ą klasę szkół podstawowych po wprowadzonej reformie. Czy to oznacza konieczność zwiększenia ilości klas i co z nauczycielami, którzy zakónczą pracę w gimnazjach? O tym za chwilę, my sprawdziliśmy natomiast, czy obecni gimnazjaliści zastanawiają się nad tym, co ich czeka już niedługo?
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Jerzy Sołtysiak – Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty
  • Anna Kowalczyk - dyrektor Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 (14 LO, Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi)
  • Monika Dąbrowska – wicedyrektor 1 Liceum Ogólnokształcącego
  • Janusz Olczak - dyrektor 4 LO w Szczecinie

Wystosowaliśmy zaproszenie do przedstawiciela Urzędu Miasta w Szczecinie, ale jak nam napisano w odpowiedzi - " z uwagi na inne zobowiązania, żaden z przedstawicieli Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecin dziś nie ma możliwości wzięcia udziału w dzisiejszej audycji".
 

Zobacz także

2018-06-11, godz. 22:06 Seniorska twórczość artystyczna w 13 Muzach [ROZMOWA] Przejście na emeryturę to dla wielu osób dramatyczna decyzja. Często odczuwają ją jak odstawienie na boczny tor życia, nawet gdy otacza je rodzina. Zamykają… » więcej 2018-06-07, godz. 21:09 Bezrobocie w regionie najniższe w historii, a firmy ledwo dyszą [ROZMOWA] Do 7,7 proc. spadła stopa bezrobocia w Zachodniopomorskiem. To najniższy poziom od 1991 roku, czyli od czasów, gdy zaczęto je liczyć. W samym Szczecinie… » więcej 2018-06-07, godz. 22:03 Podpisz się elektronicznie [ROZMOWA] Siła papierowego dokumentu słabnie. Choć jeszcze w wielu miejscach sprawy nie załatwi się bez pliku papierów z pieczątkami i odręcznym podpisem, to coraz… » więcej 2018-06-07, godz. 22:07 Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [ROZMOWA] 8 czerwca w opolskim amfiteatrze zabrzmi znany sygnał muzyczny, rozpoczynający 55. już Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Artyści wystąpią między innymi… » więcej 2018-06-06, godz. 21:18 Dopalacze to trucizna [ROZMOWA] Już 15 osób zatrutych dopalaczami trafiło do zachodniopomorskich szpitali. Wszystkie pochodzą z Trzebiatowa. Pierwsi pacjenci trafili pod opiekę lekarzy… » więcej 2018-06-06, godz. 21:23 Ile wiemy o bankowych kredytach? [ROZMOWA] Niewiele banków w kraju oferuje kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową. Najczęściej oferowane są kredyty ze zmiennym oprocentowaniem. Jakie to korzyści… » więcej 2018-06-06, godz. 21:25 Co wiemy o dzieciach z autyzmem? [ROZMOWA] Niegrzeczne, niewychowane, dziwaczne - tak zazwyczaj postrzegane są w społeczeństwie dzieci z autyzmem. Co roku odbywają się spotkania, które mają zmienić… » więcej 2018-06-05, godz. 20:17 Pieszy bezwzględnie pierwszy na pasach [ROZMOWA] Piesi mają bezwzględne pierwszeństwo nie tylko wtedy, gdy znajdują się już na pasach, ale także wtedy, gdy dopiero na nie zamierzają wkroczyć – taka… » więcej 2018-06-05, godz. 20:21 Profilaktyczna mastektomia i owariektomia będzie refundowana [ROZMOWA] Gdy pięć lat temu hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie usunęła profilaktycznie piersi, a potem także przydatki – wzbudziła niemałe kontrowersje. Wiele… » więcej 2018-06-05, godz. 20:25 Dzieci z Nowogardu pomagają rówieśnikom w Afryce [ROZMOWA] Plastikowe klapki, japonki i crocsy zbierają dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowogardzie. Zgłosiły się do ogólnopolskiej akcji „Klapki dla Gambii”… » więcej
163164165166167