Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Konferencja Gazterm w Międzyzdrojach. Mat. Organizatorów
Konferencja Gazterm w Międzyzdrojach. Mat. Organizatorów
Nord Stream 2 mogą zatrzymać tylko ci, którzy go budują, dlatego, bez ich decyzji nikt inny z zewnątrz go siłą nie zatrzyma. Polska i USA mają identyczną ocenę, to nie jest inwestycja o charakterze neutralnym politycznie - tak mówi w rozmowie z serwisem Energetyka24 minister Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP.
Tymczasem dziś pojawiła się informacja o tym, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczyna postępowanie przeciw Gazpromowi i pięciu międzynarodowym podmiotom odpowiedzialnym za finansowanie gazociągu Nord Stream 2. Prezes UOKiK postawił zarzuty sześciu spółkom, które podejrzane są o sfinalizowanie transakcji mimo braku zgody.
Minister Krzysztof Szczerski a także Piotr Woźniak - prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa byli gośćmi konferencji GazTerm, która odbyła się w Międzyzdrojach. - Gdyby gazociąg do Danii Baltic Pipe powstał kilkanaście lat temu jak to planował rząd AWS to dziś ceny gazu były by mniejsze - uważa Piotr Woźniak. Zdaniem Prezesa PGNiG - dostawy gazu z tego źródła są pewne w przeciwieństwie do rosyjskiego Gazpromu.
Zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Bartłomiej Sawicki – dziennikarz portalu BiznesAlert.pl
  • Jakub Wiech – prawnik, dziennikarz serwisu Energetyka24 .com
  • prof. Dariusz Zarzecki - ekonomista z Uniwersytetu Szczecińskiego, firma Doradcza Zarzecki, Lasota i wspólnicy
 

Zobacz także

2018-06-11, godz. 22:06 Seniorska twórczość artystyczna w 13 Muzach [ROZMOWA] Przejście na emeryturę to dla wielu osób dramatyczna decyzja. Często odczuwają ją jak odstawienie na boczny tor życia, nawet gdy otacza je rodzina. Zamykają… » więcej 2018-06-07, godz. 21:09 Bezrobocie w regionie najniższe w historii, a firmy ledwo dyszą [ROZMOWA] Do 7,7 proc. spadła stopa bezrobocia w Zachodniopomorskiem. To najniższy poziom od 1991 roku, czyli od czasów, gdy zaczęto je liczyć. W samym Szczecinie… » więcej 2018-06-07, godz. 22:03 Podpisz się elektronicznie [ROZMOWA] Siła papierowego dokumentu słabnie. Choć jeszcze w wielu miejscach sprawy nie załatwi się bez pliku papierów z pieczątkami i odręcznym podpisem, to coraz… » więcej 2018-06-07, godz. 22:07 Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu [ROZMOWA] 8 czerwca w opolskim amfiteatrze zabrzmi znany sygnał muzyczny, rozpoczynający 55. już Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Artyści wystąpią między innymi… » więcej 2018-06-06, godz. 21:18 Dopalacze to trucizna [ROZMOWA] Już 15 osób zatrutych dopalaczami trafiło do zachodniopomorskich szpitali. Wszystkie pochodzą z Trzebiatowa. Pierwsi pacjenci trafili pod opiekę lekarzy… » więcej 2018-06-06, godz. 21:23 Ile wiemy o bankowych kredytach? [ROZMOWA] Niewiele banków w kraju oferuje kredyty hipoteczne ze stałą stopą procentową. Najczęściej oferowane są kredyty ze zmiennym oprocentowaniem. Jakie to korzyści… » więcej 2018-06-06, godz. 21:25 Co wiemy o dzieciach z autyzmem? [ROZMOWA] Niegrzeczne, niewychowane, dziwaczne - tak zazwyczaj postrzegane są w społeczeństwie dzieci z autyzmem. Co roku odbywają się spotkania, które mają zmienić… » więcej 2018-06-05, godz. 20:17 Pieszy bezwzględnie pierwszy na pasach [ROZMOWA] Piesi mają bezwzględne pierwszeństwo nie tylko wtedy, gdy znajdują się już na pasach, ale także wtedy, gdy dopiero na nie zamierzają wkroczyć – taka… » więcej 2018-06-05, godz. 20:21 Profilaktyczna mastektomia i owariektomia będzie refundowana [ROZMOWA] Gdy pięć lat temu hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie usunęła profilaktycznie piersi, a potem także przydatki – wzbudziła niemałe kontrowersje. Wiele… » więcej 2018-06-05, godz. 20:25 Dzieci z Nowogardu pomagają rówieśnikom w Afryce [ROZMOWA] Plastikowe klapki, japonki i crocsy zbierają dzieci w Szkole Podstawowej nr 3 w Nowogardzie. Zgłosiły się do ogólnopolskiej akcji „Klapki dla Gambii”… » więcej
163164165166167