Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
Fot. Michał Król [Radio Szczecin]
O tej porze roku organizacje prozwierzęce mają pełne ręce roboty, a wolontariusze przypominają opiekunów w żłobku – tyle jest tam młodziutkich zwierząt, którymi trzeba się zająć. Kocięta butelkowe, karmione specjalnym mlekiem co dwie godziny. Sarenki, małe zajączki, dziczki – zabrane z lasu przez „dobrych”, ale bezmyślnych ludzi, którzy chcieli tylko pomóc, widząc samotne, słodkie maleństwo.

W ostatnich dniach osobami wspierającymi Fundację „Dzika Ostoja” wstrząsnęła historia maleńkiej sarenki, zabranej do mieszkania w bloku przez spacerującą po lesie kobietę. Odwodnione, umierające z głodu stworzenie trafiło w końcu do Fundacji, która walczy teraz o jego życie. Czy wiemy, jak się zachować w lesie, gdy natkniemy się na młodziutkie zwierzęta?

Małe dzikie zwierzęce dzieci, gdy dorosną - być może wrócą kiedyś do natury. A małe kociaki, potomstwo nie tylko wolno żyjących kocic, ale także niewysterylizowanych kotek domowych – być może znajdzie dobry dom. Ale mniej byłoby tego typu problemów, gdyby ludzie więcej myśleli.
Do rozmowy zaprasza Konrad Wojtyła.
Goście:
  • Marzena Białowolska – prezes Fundacji Na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja”
  • prof. Beata Więcaszek - Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Zobacz także

2019-12-11, godz. 22:07 Szkolenie pierwszej pomocy u dzieci Jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia? Jak udzielić pierwszej pomocy? Tego m.in. uczyli ratownicy z Akademii Ratownictwa LUX MED. W sumie w kampanii… » więcej 2019-12-11, godz. 21:43 Plac Orła Białego - finał prototypowania Dwa nowe parkingowce, nowa, droższa Strefa Płatnego Parkowania, ograniczona liczba miejsc parkingowych - to plany urzędników po trwającym prawie pół roku… » więcej 2019-12-11, godz. 21:36 Sprawa Mariana Banasia i możliwe scenariusze rozwiązania konfliktu Trwa wymiana ciosów pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a kierownictwem Najwyższej Izby Kontroli. Politycy PiS chcą, by prezes NIK Marian Banaś zrezygnował ze… » więcej 2019-12-10, godz. 21:35 Rosja wykluczona z imprez sportowych? Komitet Wykonawczy Światowej Agencji Antydopingowej jednogłośnie zarekomendował Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu nałożenie na Rosję kary czteroletniej… » więcej 2019-12-10, godz. 21:34 Zachodniopomorskie – jedyny region bez ASF Pierwszy przypadek ASF w Wielkopolsce. W powiecie wolsztyńskim w okolicach Kębłowa znaleziono dzika, u którego stwierdzono wirusa afrykańskiego pomoru świń… » więcej 2019-12-10, godz. 21:24 Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk "Za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia" – napisała Akademia Szwedzka w uzasadnieniu… » więcej 2019-12-09, godz. 21:42 Charytatywne paczki wędrują do potrzebujących Świeczniki adwentowe w oknach, choinki i dekoracje na ulicach miast i miasteczek, ruch w sklepach, świąteczne piosenki w radiu – wszystko przypomina o nadchodzących… » więcej 2019-12-09, godz. 21:39 Fiskus kontra przedsiębiorcy Konstytucja Biznesu, która sukcesywnie wchodziła w życie na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy – miała poprawić stosunki między przedsiębiorcami… » więcej 2019-12-09, godz. 21:36 Po wizycie Angeli Merkel w Auschwitz Podkreślenie odpowiedzialności Niemców za budowę w okupowanej Polsce obozów śmierci i konieczność walki z odradzającym się w Niemczech antysemityzmem… » więcej 2019-12-05, godz. 19:43 PISA 2018 – polscy uczniowie coraz wyżej Polscy 15-latkowie znaleźli się w pierwszej trójce w Europie i pierwszej dziesiątce na świecie w międzynarodowym badaniu PISA 2018. W tym największym edukacyjnym… » więcej
12345