Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
"Jesteś moim dobrem, a ja twoim dzieckiem". Fot. pixabay.com
"Jesteś moim dobrem, a ja twoim dzieckiem". Fot. pixabay.com
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: Ewa Basarab - pedagog, wicedyrektor Zespołu Szkół i Placówek w Smolnicy oraz dr Hubert Kupiec z Katedry Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Szczecińskiego.
Mają swoje pasje, marzenia, tęsknoty. Czują, że mogą zrobić wiele, a jednak nie chodzą do szkoły, uciekają z domu, wyzywają i biją bliskich. Dziewięcio-, dziesięciolatki!
Co się więc stało? Gdzie leży przyczyna? Kto popełnił błąd? Jedno jest pewne - potrzebują pomocy, by nie przegrać swojej przyszłości. Czy miejskie ośrodki socjoterapeutyczne są tym miejscem, gdzie rzuca się im koło ratunkowe?
Sobota. Smolnica. Zabytkowy Pałac, w którym tym razem jest gwarno i dużo emocji - od radości po łzy. "Jesteś moim dobrem, a ja twoim dzieckiem" - to tytuł reportażu Katarzyny Wolnik-Sayny, w realizacji dźwiękowej Artura Bursakowskiego.
 

Zobacz także

2020-06-04, godz. 06:56 „Z wizytą u Marka Czasnojcia" - reportaż Anny Kolmer Początkowo planował zostać rybakiem dalekomorskim. Pływał na trawlerach i lugrotrawlerach szczecińskiego przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług… » więcej 2020-06-02, godz. 01:50 "Jak Brian Boru" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czują to samo, co każdy zdrowy człowiek: ból, gniew, wstyd, radość. Z jedną tylko różnicą - są zamknięci we własnym ciele, nie mogą odpowiedzieć… » więcej 2020-06-01, godz. 14:25 "Bajkowy świat pani Aleksandry" - reportaż Anny Kolmer Jak książki budują nasze dzieciństwo? Kto tworzy niesamowite historie dla najmłodszych czytelników? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Anny Kolmer… » więcej 2020-05-28, godz. 10:48 "Z wizytą u Jagerów" - reportaż Małgorzaty Furgi Rodzinne gospodarstwo Agnieszki i Leszka Jagerów z Radziszewa ma 3 hektary. Właściciele uprawiają w nim w sposób tradycyjny warzywa i owoce, które potem… » więcej 2020-05-27, godz. 14:33 "Kto o nich słyszał?" - reportaż Anny Kolmer Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie powołał w marcu tego roku Studencki Sztab Kryzysowy, jako odpowiedź na wzmożone ryzyko… » więcej 2020-05-26, godz. 10:37 "Maciej Kalenkiewicz - historia cichociemnego" - reportaż Małgorzaty Furgi Ppłk. Maciej Kalenkiewicz - „Kotwicz", niezwykła postać polskiego podziemia niepodległościowego, oficer Wojska Polskiego i Polskich Sił Zbrojnych. W czasie… » więcej 2020-05-25, godz. 09:34 „Człowiek, który kupuje wieżę” - reportaż Janusza Wilczyńskiego Zaczął programować w wieku 13 lat. Jako dwudziestolatek miał własną firmę informatyczną zatrudniającą kilkanaście osób. Trzy lata temu otworzył spółkę… » więcej 2020-05-21, godz. 13:21 "Kto jak nie ja" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Czy to z jakiej wysokości patrzymy na świat ma zasadnicze znaczenie? Czy choroba zmienia człowieka i jego perspektywę patrzenia na rzeczywistość? Co jest… » więcej 2020-05-19, godz. 07:27 "Zapraszam do świata Oli" - reportaż Małgorzaty Furgi Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak wygląda świat osób niewidzących. Kiedy próbujemy wczuć się w sytuację i posmakować jak to jest - "nie widzieć" -… » więcej 2020-05-18, godz. 10:36 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej
12345