Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia
Fot. Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia
Jedni narzekają na drożyznę, brak atrakcji, brak pogody, zimną wodę w morzu, inni chwalą nowe atrakcje, na pogodę nie narzekają, chłodna woda im nie przeszkadza, a ceny można przeżyć.

Gdy nadchodzi sezon, miasta, miasteczka i wsie na wybrzeżu Pomorza Zachodniego zamieniają się w tętniące życiem metropolie. Główny Urząd Statystyczny późną wiosną podsumował ubiegłoroczny sezon. Z jego informacji wynika, że od kilku lat nasz region jest najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów turystycznych i wypoczynkowych w kraju.

Dane GUS mówią, że w hotelach, pensjonatach, na kwaterach prywatnych oraz w gospodarstwach agroturystycznych udzielono 15 milionów noclegów, prawie o 10 procent więcej niż w roku 2017, który już był rekordowy. Byliśmy popularniejsi od Małopolski, która zajęła drugie miejsce.

Spośród miast najpopularniejszy jest Kołobrzeg, na trzecim miejscu znalazł się Rewal, na czwartym Mielno. Czy w tym roku uda się powtórzyć ubiegłoroczny sukces? Zapytaliśmy szczecinian, gdzie wolą spędzać urlop – w Polsce czy za granicą?
Do rozmowy zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Damian Greś - dyrektor Wydziału Turystyki i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego
  • Dr Zbigniew Głąbiński - kierownik Katedry Turystyki na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego i właściciel biura podróży i turystyki Globtour
  • Konstanty Oświęcimski - wójt Rewala
 

Zobacz także

2020-06-02, godz. 18:47 Zamieszki w USA Zabójstwo czarnoskórego George Floyda przez białego policjanta na ulicy w Minneapolis doprowadziło do gwałtownych zamieszek w wielu miastach USA. Są zabici… » więcej 2020-06-02, godz. 18:46 Jakie będzie zakończenie roku szkolnego? Przed wakacjami uczniowie nie wrócą do szkół. Jakie będzie zakończenie roku szkolnego? Czy egzamin ósmoklasisty i matury przebiegną bez problemów? Co… » więcej 2020-06-01, godz. 19:15 Wieczne dzieci i "gniazdownicy" 43 proc. młodych Polaków w wieku 25-34 lat wciąż mieszka ze swoimi rodzicami. Coraz później decydujemy się na małżeństwo i dzieci. Na przeszkodzie stoją… » więcej 2020-06-01, godz. 19:11 Zielone światło dla polickich Polimerów "Polimery Police" - strategiczna dla polskiej gospodarki inwestycja w branży chemicznej weszła właśnie w kolejną fazę realizacji. W Policach, które w poniedziałek… » więcej 2020-05-28, godz. 21:51 Naukowcy a pandemia Naukowcy ścigają się z czasem przed spodziewaną jesienią drugą falą epidemii koronawirusa. Szczepionka prawdopodobnie nie będzie jeszcze wtedy gotowa… » więcej 2020-05-28, godz. 21:49 Tarcza 4.0 Nad kolejną nowelizacją rządowej specustawy tzw. tarczą antykryzysową 4.0 od środy debatują posłowie. Nowa tarcza to aż 10 obszarów zmian. W sumie nowości… » więcej 2020-05-27, godz. 21:00 Kolejny etap luzowania obostrzeń Na to czekało wielu kinomanów, melomanów, przyszłych małżonków czy miłośników aktywnego wypoczynku. W przyszłym tygodniu otwarte zostaną m.in. kina… » więcej 2020-05-27, godz. 21:05 Przedawnienie komunistycznych zbrodni 1 sierpnia, na mocy obecnie obowiązującej ustawy o IPN, ulegną przedawnieniu zbrodnie komunistyczne - za wyjątkiem zabójstw i zbrodni przeciwko pokojowi lub… » więcej 2020-05-26, godz. 22:12 Czym dziś jest rodzicielstwo? "Wychowała jak umiała. A gdy wyjrzał już człek na świat, wziął swój los w ręce dwie. I nie w głowie mu było, że... Nie ma jak u mamy. Cichy kąt… » więcej 2020-05-26, godz. 22:00 Komisję ds. zwalczania pedofilii czeka trudna walka Najnowsze filmy o wykorzystywaniu seksualnym nieletnich przez celebrytów i osoby duchowne na nowo wywołały dyskusję o tym bulwersującym zjawisku. Nie brakuje… » więcej
12345