Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Ponad 10 kandydatów na jedno miejsce na kierunkach lekarskim i lekarsko-dentystycznym na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Te dwa kierunki od lat przeżywają prawdziwe oblężenie. 6 osób na psychologię na Uniwersytecie Szczecińskim. Więcej kandydatów niż miejsc było także na niektórych kierunkach na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym.

Część tegorocznych maturzystów już wie, gdzie będzie studiować, bo zakończył się pierwszy etap rekrutacji na wyższe studia. O indeks na Uniwersytecie Szczecińskim starało się 5 tys. młodych ludzi, a na ZUT-cie - 2 tys. osób, w tym 900 osób na pięć najpopularniejszych kierunków. Najbardziej oblegane kierunki na uniwersytecie to: psychologia, anglistyka, prawo, zaś na tym technologicznym - automatyka i robotyka, budownictwo – inżynier europejski, informatyka, kynologia, oraz logistyka. Dziś ZUT ogłosił listy kandydatów przyjętych na studia stacjonarne I stopnia, jak również uruchomiła drugą turę rekrutacji.

Na wszystkich szczecińskich uczelniach są jednak jeszcze wolne miejsca. Rozpoczyna się więc drugi etap rekrutacji. W niektórych szkołach wyższych potrwa nawet do 25 września.
Do rozmowy zaprasza Joanna Skonieczna
Goście:
  • prof. dr hab. n. med. Barbara Dołęgowska - prorektor ds. dydaktycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego;
  • dr hab. Jacek Buko, prof. US - prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Szczecińskiego;
  • dr inż. Łukasz Nozdrzykowski - obecnie Instytut Technologii Morskich, a od października Wydział Informatyki i Telekomunikacji Akademii Morskiej w Szczecinie;
  • Weronika Bulicz - rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie;
  • Agnieszka Redlewska - kierownik działu spraw studenckich Akademii Sztuki w Szczecinie;
  • Waldemar Siwiński - prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Zapraszaliśmy także przedstawiciela Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, ale otrzymaliśmy informację, iż "jego magnificencja rektor jest na urlopie, zaś jego zastępca ma już plany na dzisiejszy wieczór". 

Zobacz także

2020-07-13, godz. 20:26 Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów prezydenckich w Polsce i pozostanie w Pałacu Prezydenckim przez najbliższe pięć lat. Różnica między kandydatami była… » więcej 2020-07-09, godz. 20:22 Kampania wyborcza 43,5 proc. dla Andrzeja Dudy i 30,46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego – takie były oficjalne wyniki po pierwszej turze wyborów. W najbliższą niedzielę druga… » więcej 2020-07-08, godz. 21:05 Segregacja śmieci po nowemu Nie wszystkie plastiki do żółtego pojemnika, a odpady zielone już nie do ekoportu. Czy zmienione przez władze Szczecina zasady segregacji śmieci pozwolą… » więcej 2020-07-08, godz. 21:04 II tura wyborów prezydenckich W niedzielę druga tura wyborów prezydenckich. Nasi eksperci wyjaśnią, jak w sposób prawidłowy i bezpieczny sposób oddać swój głos. Czy idziecie na w… » więcej 2020-07-07, godz. 21:24 75 lat polskiego Szczecina 75 lat temu polska administracja przejęła Szczecin. Zanim to nastąpiło, o przynależność miasta toczyła się polityczna walka. Krokiem milowym, w warunkach… » więcej 2020-07-06, godz. 19:12 Efekty zdalnego nauczania Zdalne nauczanie w czasie pandemii zdało egzamin – tak wynika z badań przeprowadzonych wśród dyrektorów, nauczycieli i rodziców. Mimo braków sprzętowych… » więcej 2020-07-02, godz. 20:03 Wakacje i pandemia Rozpoczęły się wakacje. Czy nadmorskie gminy, pensjonaty i hotele są oblężone? W jakim stopniu prezydencki projekt bonu turystycznego pozwoli polskim rodzinom… » więcej 2020-07-02, godz. 20:02 Gazprom zwrócił polskiej spółce prawie 6 mld złotych Prawie 6 mld złotych nadpłaty za dostarczony gaz zwrócił Polsce rosyjski Gazprom. Od początku lipca cena dla odbiorców spadła o 10 procent. Czy nasze bezpieczeństwo… » więcej 2020-07-01, godz. 21:15 Letnie kolonie w czasie pandemii Tylko 240 tysięcy dzieci skorzysta w tym roku ze zorganizowanego wypoczynku, czyli ponad milion mniej niż w 2019 roku. Obawa przed koronawirusem i kłopoty finansowe… » więcej 2020-06-30, godz. 19:21 Przed II turą wyborów prezydenckich... 43,5 proc. dla Andrzeja Dudy i 30,46 proc. dla Rafała Trzaskowskiego - to oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020, które podała Państwowa Komisja Wyborcza… » więcej
12345