Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Hanna Bogoryja-Zakrzewska (u góry), Katarzyna Błaszczyk (na dole) i Agata Rokicka (po prawej) w rozmowie na trzy głosy i dwa studia - w Szczecinie i w Warszawie. Fot. ze zbiorów autorek.
Hanna Bogoryja-Zakrzewska (u góry), Katarzyna Błaszczyk (na dole) i Agata Rokicka (po prawej) w rozmowie na trzy głosy i dwa studia - w Szczecinie i w Warszawie. Fot. ze zbiorów autorek.
Posłuchaj audycji Agaty Rokickiej
Gimnazjalistki, które prostytuują się w galeriach handlowych za drobne prezenty... Mężczyzna, który zostaje napadnięty i pobity, w wyniku czego traci pamięć i zostaje bezdomny. Tylko żona go szuka... Listy sprzed stu lat, które nigdy nie dotarły do odbiorców... Chora na raka kobieta, która przygotowuje syna do swojego odejścia... Niewinny mężczyzna, który w areszcie tymczasowym spędził 12 lat, 3 miesiące i 9 dni... Anna, która ma trzy matki i poszukuje własnej tożsamości...
"Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie" - to książka, w której uznane reportażystki Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk wracają do swoich reportaży i przekładają je z języka radiowego na literacki. Jak to zrobiły? Na jakie trudności się natknęły? Co stało się z bohaterami ich reportaży po latach? Jak wpłynęły one na ich losy? Co zmieniły w samych autorkach? O tym z Hanną Bogoryja-Zakrzewską i Katarzyną Błaszczyk rozmawia Agata Rokicka.
W audycji wykorzystano fragmenty trzech reportaży Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej: "Trzeba walczyć", "Emilia - niewolnica tajemnicy" i "Szlaufy" oraz trzech Katarzyny Błaszczyk": "Listy Brazylia-Polska", "Alona – życie pomiędzy" i "Trzy matki" (za zgodą autorek).
 

Zobacz także

2020-07-13, godz. 14:43 "W świetle starej lampy" - reportaż Małgorzaty Furgi Ciepłe, miękkie światło, unikatowe zabytkowe meble i lampy oraz człowiek – pasjonat. Tak wygląda jeden z najstarszych zakładów rzemieślniczych w Szczecinie… » więcej 2020-07-09, godz. 11:23 "Viola Organista" - reportaż Agnieszki Szwajgier Waży sto kilo. Kiedy wyjeżdża w trasę, musi być odpowiednio zabezpieczona, w ciepłym i twardym futerale. Na co dzień stoi w salonie domu pod Krakowem, a… » więcej 2020-07-08, godz. 15:46 "Energia odnawialna" - reportaż Agaty Rokickiej Dwa lata temu w maleńkiej osadzie koło Rewala, w której stoi siedem domów i mieszka sześć osób wyrósł... teatr mogący pomieścić 200 widzów. W dodatku… » więcej 2020-07-07, godz. 14:55 "Urodzeni w Chinach" - reportaż Małgorzaty Furgi Historia Polonii mandżurskiej jest mało znana Polakom i Chińczykom, a przecież na początku XX wieku mieszkało tam i pracowało kilkanaście tysięcy Polaków… » więcej 2020-07-07, godz. 09:56 "Rodzinne gniazdo" - reportaż Małgorzaty Furgi Jakie były początki polskiego Szczecina? Jak czuli się tu pierwsi mieszkańcy? Historia rodziny Siewierów, która na Pogodnie zamieszkała tuż po IIWŚ w… » więcej 2020-07-02, godz. 06:00 "Pierwsze dni polskiego Szczecina" -reportaż Małgorzaty Furgi Kiedy Szczecin przestał być Stettinem? Czy 5 lipca to dzień kiedy możemy obchodzić urodziny polskiego Szczecina? 5 lipca 1945 r. Szczecin przeszedł w ręce… » więcej 2020-07-01, godz. 09:46 "Kapelusze pani Ewy" - reportaż Małgorzaty Furgi Reprezentuje zawód dzisiaj niezwykle rzadki - jest modystką, a oznacza to, że tworzy kapelusze. Każdy zamówiony u niej kapelusz jest przez nią modelowany… » więcej 2020-06-30, godz. 11:01 "Moje przyjaciółki, bakterie" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Przez całe wakacje po 21 w audycji "Radio Szczecin na wieczór" prezentować będziemy ciekawe, zadziwiające, śmieszne albo wzruszające, ale na pewno poruszające… » więcej 2020-06-25, godz. 15:48 "Wzór na czerwoną cebulę" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Przypominamy dziś niezwykle kolorową, optymistyczną opowieść... z cebulą w tle. Jej bohaterką jest młoda artystka, Joanna Knasińska, wówczas uczennica… » więcej 2020-06-24, godz. 13:43 "Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do… » więcej
12345