Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Filipinki i Zespół Markato; fot. Joanna Kurzydlak - Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Filipinki i Zespół Markato; fot. Joanna Kurzydlak - Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Spotkanie Pokoleń, fot. Joanna Kurzydlak, Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Spotkanie Pokoleń, fot. Joanna Kurzydlak, Fundacja na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
W wieku 3 lat została emigrantką. W jej ojczyźnie trwała wojna domowa. Przyjechała ze swoim rodzeństwem i mamą do Polski. Była w domu dziecka, ale nie wspomina tamtych czasów źle. Trafiła do Filipinek - pierwszego polskiego girlsbandu, który w latach 60-tych bił rekordy popularności. Niki Ikonomu - "Byłam Filipinką" reportaż Małgorzaty Frymus w realizacji dźwiękowej Aleksandry Mazur -Woronieckiej. Zapraszamy do słuchania.

Po reportażu rozmowa z Małgorzatą Frymus, Elwirą Rewcio dyr. Pałacu Młodzieży, prezeską Fundacji na Rzecz Kultury i Integracji Pozytywy i Moniką Dyker -Woźniak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Dzisiaj odbyła się też internetowa premiera najnowszego teledysku Zespołu Markato z Pałacu Młodzieży prezentująca filipinkową piosenkę "Filipinki to my". Wideoklip, wyprodukowany przez Fundację Na Rzecz Kultury i Integracji "Pozytywy", nagrywany był na szczecińskich bulwarach i w Starej Rzeźni ze specjalnym udziałem Filipinek. Prapremiera filmiku odbyła się podczas jubileuszu 60-lecia pierwszego w Polsce girlsbandu 22 września 2019 w Iluzjonie w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Link do teledysku:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100000513663570
 

Zobacz także

2020-07-13, godz. 14:43 "W świetle starej lampy" - reportaż Małgorzaty Furgi Ciepłe, miękkie światło, unikatowe zabytkowe meble i lampy oraz człowiek – pasjonat. Tak wygląda jeden z najstarszych zakładów rzemieślniczych w Szczecinie… » więcej 2020-07-09, godz. 11:23 "Viola Organista" - reportaż Agnieszki Szwajgier Waży sto kilo. Kiedy wyjeżdża w trasę, musi być odpowiednio zabezpieczona, w ciepłym i twardym futerale. Na co dzień stoi w salonie domu pod Krakowem, a… » więcej 2020-07-08, godz. 15:46 "Energia odnawialna" - reportaż Agaty Rokickiej Dwa lata temu w maleńkiej osadzie koło Rewala, w której stoi siedem domów i mieszka sześć osób wyrósł... teatr mogący pomieścić 200 widzów. W dodatku… » więcej 2020-07-07, godz. 14:55 "Urodzeni w Chinach" - reportaż Małgorzaty Furgi Historia Polonii mandżurskiej jest mało znana Polakom i Chińczykom, a przecież na początku XX wieku mieszkało tam i pracowało kilkanaście tysięcy Polaków… » więcej 2020-07-07, godz. 09:56 "Rodzinne gniazdo" - reportaż Małgorzaty Furgi Jakie były początki polskiego Szczecina? Jak czuli się tu pierwsi mieszkańcy? Historia rodziny Siewierów, która na Pogodnie zamieszkała tuż po IIWŚ w… » więcej 2020-07-02, godz. 06:00 "Pierwsze dni polskiego Szczecina" -reportaż Małgorzaty Furgi Kiedy Szczecin przestał być Stettinem? Czy 5 lipca to dzień kiedy możemy obchodzić urodziny polskiego Szczecina? 5 lipca 1945 r. Szczecin przeszedł w ręce… » więcej 2020-07-01, godz. 09:46 "Kapelusze pani Ewy" - reportaż Małgorzaty Furgi Reprezentuje zawód dzisiaj niezwykle rzadki - jest modystką, a oznacza to, że tworzy kapelusze. Każdy zamówiony u niej kapelusz jest przez nią modelowany… » więcej 2020-06-30, godz. 11:01 "Moje przyjaciółki, bakterie" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Przez całe wakacje po 21 w audycji "Radio Szczecin na wieczór" prezentować będziemy ciekawe, zadziwiające, śmieszne albo wzruszające, ale na pewno poruszające… » więcej 2020-06-25, godz. 15:48 "Wzór na czerwoną cebulę" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Przypominamy dziś niezwykle kolorową, optymistyczną opowieść... z cebulą w tle. Jej bohaterką jest młoda artystka, Joanna Knasińska, wówczas uczennica… » więcej 2020-06-24, godz. 13:43 "Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do… » więcej
12345