Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Jakie powinny być święta Bożego Narodzenia? Wiadomo. Idealne. Czyli magiczne. Najlepiej takie, jak w reklamie telefonów komórkowych, telewizorów, kawy, albo jakiegoś innego dobra. Wielka, cudownie oświetlona choinka, a pod nią góra paczek. Przy suto zastawionym, pięknie nakrytym stole szczęśliwa, wielopokoleniowa rodzina. Dzieci są grzeczne i nie nagabują bez przerwy, kiedy prezenty, rodzice młodzi i zgodni, a dziadkowie nadal przystojni i szczęśliwi. A po wigilijnej kolacji otwieranie bogatych prezentów i wspólne kolędowanie.
Dążymy do tego ideału co rok, i ciągle się dziwimy, czemu bez sukcesu. Część z nas dawno zrezygnowała i wybrała inne opcje. Wyjazd do pensjonatu lub hotelu, gdzie wszystko będzie gotowe i podane na tacy, albo do ciepłych krajów, gdzie o naszych świątecznych obyczajach i kulinariach nikt nigdy nie słyszał. Albo, z różnych względów – odseparowanie się od bliższej i dalszej rodziny, by uniknąć sporów albo niewygodnych pytań i uwag.
Dla wielu osób przygotowania do świąt to stres, wynikający z pospiechu, przepracowania, złego stanu zdrowia, albo niedobrych relacji w rodzinie. Usiłujemy sprostać oczekiwaniom, i gdy się nam to nie udaje – czujemy się winni. Jak sobie poradzić?
Zaprasza Joanna Skonieczna.
Goście:
  • Katarzyna Gniadek, ekonomistka, trener i konsultant HR
  • dr Anna Królikowska - socjolog religii, Uniwersytet Szczeciński,
  • Katarzyna Legan - trenerka i terapeutka
  • dr Dorota Głogosz - adiunkt w Zakładzie Problemów Rodziny Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie
 

Zobacz także

2020-07-29, godz. 20:59 Praca zdalna W ostatnich tygodniach pracę zdalną wykonywało ponad 75 proc. pracowników umysłowych w Polsce. Teraz rząd wydłużył do 3 miesięcy okres obowiązywania… » więcej 2020-07-28, godz. 19:46 Jaka przyszłość Pogoni? Zakończony kilka dni temu sezon piłkarskiej ekstraklasy przyniósł kibicom Pogoni Szczecin kolejne rozczarowanie. Mimo bardzo obiecującej jesieni sportowo… » więcej 2020-07-27, godz. 21:11 Kontrole trzeźwości i narkotesty w firmie mają być legalne Kontrole trzeźwości i narkotesty w firmie mają być legalne. Rząd rozpoczął pracę nad zmianami w przepisach po serii wypadków komunikacyjnych spowodowanych… » więcej 2020-07-27, godz. 21:09 Utonięcia w Polsce Prawie 200 osób utonęło w Polsce od początku kwietnia. W miniony weekend tragedia wydarzyła się również na Jeziorze Dąbie, gdzie wywróciła się motorówka… » więcej 2020-07-23, godz. 22:11 Spis rolny Rozpoczęły się żniwa. Rolnicy zaczęli kosić m.in. jęczmień i rzepak. Susza dała się we znaki, ale nie jest źle. W jakiej kondycji jest nasze rolnictwo… » więcej 2020-07-23, godz. 22:09 Areszt dla byłego ministra transportu Sąd aresztował na trzy miesiące byłego ministra transportu i szefa ukraińskiej agencji drogowej Sławomira Nowaka, a wraz z nim dwóch innych mężczyzn… » więcej 2020-07-22, godz. 18:47 Po szczycie w Brukseli. Co z niego wynika? Polska jest największym beneficjentem unijnego szczytu w Brukseli. Nasz kraj otrzyma ponad 776 miliardów złotych. Pieniądze pomogą w odbudowie gospodarki… » więcej 2020-07-21, godz. 19:41 Ranking uczelni wyższych według "Perspektyw" Pomorski Uniwersytet Medyczny z rekordowym 10. miejscem wśród uczelni akademickich w Polsce, a później długo, długo nic... 31. ZUT, 50. Uniwersytet Szczeciński… » więcej 2020-07-21, godz. 19:39 Jest budżet UE! Jest porozumienie w sprawie pakietu finansowego dla Unii Europejskiej. Przywódcy 27 krajów na szczycie w Brukseli osiągnęli kompromis. Uzgodniony został budżet… » więcej 2020-07-20, godz. 21:33 Zakupy internetowe Jest coś, w czym Polacy są najlepsi w Europie. I nie jest to spożycie piwa. W tym roku nasze wydatki na zakupy online przekroczą 15 mld euro. Wartość giełdowa… » więcej
34567