Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / stevepb (CC0 domena publiczna)
Od początku tego roku osoby niepełnosprawne mogą elektronicznie składać wnioski o dofinansowanie przez PFRON: zakupu przedmiotów ortopedycznych i wyrobów medycznych oraz turnusów rehabilitacyjnych.

Umożliwia im to nowoczesna platforma SOW, czyli System Obsługi Wsparcia. Dzięki niej, bez wychodzenia z domu, osoby z orzeczoną niepełnosprawnością mogą wnioskować o pieniądze na zakup wsparcia, zleconego przez lekarza.

Wkrótce także przez Internet wnioski o dofinansowanie nauki będą mogli składać niepełnosprawni studenci. Taka możliwość zostanie wprowadzona 1 marca.

PFRON prowadzi także rozmowy w sprawie współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Leszek Pawlewicz, prezes Towarzystwa Walki z Kalectwem, z wykształcenia informatyk, uważa, że to spore ułatwienie dla osób niepełnosprawnych. Leszek Pawłowicz szkoli w obsłudze komputerów zarówno osoby niepełnosprawne, jak i seniorów.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Inga Mikee - Oddział Zachodniopomorski PFRON
  • Daniel Kapala -Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
  • Bartosz Ignatowicz - kierownik sekcji rehabilitacji społecznej MOPR w Szczecinie
 

Zobacz także

2020-03-23, godz. 19:43 Dłuższa przerwa w szkołach. Jak wyglądać będzie zdalne nauczanie? Szkoły nie pracują, a lekcje odbywają się zdalnie. Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia przez Skype'a, Facebooka, korzystać z platform do nauki lub poprosić… » więcej 2020-03-19, godz. 19:55 Piłkarskie Euro za rok. Co z igrzyskami olimpijskimi? Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zostały przeniesione na 2021 rok. Ze względu na pandemię koronawirusa turniej o mistrzostwo Europy, w którym zagwarantowany… » więcej 2020-03-19, godz. 19:52 Utrudnienia na granicach. Kłopoty przewoźników. Pomoc wzajemna w czasie walki z epidemią Poprawia się drożność na najbardziej obleganych przejściach granicznych. Według danych Straży Granicznej – na przejściu granicznym w Kołbaskowie na… » więcej 2020-03-19, godz. 11:03 Najlepsze filmy na kwarantannę Kina zamknięte, ale filmy, w tym nowości, można oglądać przez Internet.W programie krytycy podpowiedzą , jakie obrazy i seriale warto obejrzeć,a które… » więcej 2020-03-19, godz. 10:30 Na co mogą liczyć przedsiębiorcy? Założenia specustawy Zwołana przez prezydenta Rada Gabinetowa zdecydowała o pomocy dlaprzedsiębiorców, których dotknęła epidemia koronawirusa. Jak gospodarczą specustawę… » więcej 2020-03-17, godz. 22:10 Nie wszystkie branże "pod kreską"? Brakuje gumowych rękawiczek, płynów antybakteryjnych, leków przeciwgorączkowych i podstawowych środków higieny. W sklepach spożywczych działających on-line… » więcej 2020-03-17, godz. 22:00 Jaka pomoc dla artystów w związku z epidemią koronawirusa? Festiwale, premiery filmowe i spotkania literackie... W obawie przed koronawirusem odwołano wszystkie wydarzenia i imprezy kulturalne. Dla artystów pracujących… » więcej 2020-03-16, godz. 20:41 Straty polskich firm w czasie pandemii Turystyka, transport, organizatorzy imprez – z powodu koronawirusa dramat przeżywa coraz więcej polskich firm i przedsiębiorców. Skutki przerwania łańcucha… » więcej 2020-03-16, godz. 20:43 Całkowite zamknięcie granic Polski Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz apeluje o całkowite zamknięcie granic. Wielu mieszkańców pracuje w hotelach i restauracjach, gdzie mają bezpośredni… » więcej 2020-03-16, godz. 20:46 7 lat pontyfikatu papieża Franciszka To już 7 lat pontyfikatu Franciszka. 13 marca 2013 roku 76-letni wówczas kard. Jorge Mario Bergoglio SJ z Argentyny został wybrany na papieża. Jest 266. biskupem… » więcej
12345