Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Wizja lokalna na poddaszu
Wizja lokalna na poddaszu
Iwona i Zbyszek Fijałkowscy
Iwona i Zbyszek Fijałkowscy
Spalony dom Marty i Dimy
Spalony dom Marty i Dimy
Dach po pożarze
Dach po pożarze
Dach domu Fijałkowskich do remontu
Dach domu Fijałkowskich do remontu
Dom Fijałkowskich w Dobrosławcu
Dom Fijałkowskich w Dobrosławcu
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Furgi
Posłuchaj rozmowy Agaty Rokickiej. Goście: Paweł Piesio - Burmistrz Maszewa oraz starszy ogniomistrz Łukasz Wojdyło - dowódca zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Goleniowie.
Pożar domostwa to trudne przeżycie dla pogorzelców, ale kiedy doświadcza się tego dwa razy w przeciągu kilku miesięcy to już prawdziwa trauma. Zacznijmy jednak od początku. Iwona i Zbyszek Fijałkowscy z Dobrosławca w gminie Maszewo wraz ze swoimi przyjaciółmi pomagali młodej rodzinie z Ukrainy. Kiedy w listopadzie ub. roku spalił się dom w którym mieszkali, Fijałkowscy przygarnęli ich do siebie. Niestety po trzech miesiącach pożar strawił poddasze Fijałkowskich, w tym pokoje zamieszkiwane przez Martę, Dimę i ich małego synka. Okazało się, że te dwie rodziny nie zostały pozostawione same sobie. Jak powiedzieli bohaterowie reportażu Małgorzaty Furgi zatytułowanego "Zdarzyło się w Dobrosławcu", zobaczyli wokół siebie ludzi gotowych nieść pomoc i to było dla nich bardzo budujące doświadczenie. Zapraszamy do wysłuchania tej historii.
 

Zobacz także

2020-04-14, godz. 07:10 [14.04.2020] "Gliptykos z Gryfina"- reportaż Małgorzaty Furgi Grupa teatralna Gliptykos zawiązała się spontanicznie w październiku 2010 r. Zespół tworzą pracownicy kultury i oświaty, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych… » więcej 2020-04-13, godz. 13:13 „Strzały o świcie” - słuchowisko, dziś po godz. 22 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu… » więcej 2020-04-08, godz. 10:12 "Spóźniłam się" - reportaż Agaty Rokickiej "Tryb specjalny" - za tym niewinnie brzmiącym sformułowaniem kryje się proceder, który oznaczał egzekucje bez sądów, bez wyroków, na podstawie list śmierci… » więcej 2020-04-07, godz. 13:12 “Lekcja w salonie” reportaż Anny Dudzińskiej Przy komputerach i laptopach. Dzieci na całym świecie uczą się na odległość. Z powodu pandemii koronawirusa ponad półtora miliarda uczniów nie chodzi… » więcej 2020-04-06, godz. 14:54 "Osobno, a jednak tak blisko" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Są na stanowiskach, w szpitalach, gotowi nieść pomoc. Ludzie zwyczajnie niezwyczajni. Jak dodać im otuchy do codziennej walki z rzeczywistością? Szczególnie… » więcej 2020-03-31, godz. 13:50 "Płyniemy jedną łodzią..." - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Gastronomia to nie tylko biznes - to przede wszystkim ludzie. A za każdym człowiekiem stoi jakaś historia. Joanna i jej brat Michał marzyli o własnej restauracji… » więcej 2020-03-30, godz. 09:41 „Królestwo Edwarda" - reportaż Janusza Wilczyńskiego Jego przygoda ze sportem trwa już 52 lata. Jako zawodnik wygrywał z najlepszymi. Jako trener uczy innych wygrywania nie tylko na ringu. Edward Król z żoną… » więcej 2020-03-26, godz. 14:57 Joanna Skonieczna w finale konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego. Gratulujem… Audycja naszej redakcyjnej koleżanki, Joanny Skoniecznej znalazła się w finale Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. Została… » więcej 2020-03-25, godz. 14:45 "Zamaskowana rozmowa" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny W ogłoszeniu na FB czytamy: "Kochane SĄSIADKI, MAMUSIE, BABCIE i WSPANIAŁE DUSZE! Szczecinianką szyjącą można być z potrzeby serca! Potrzebne są maseczki… » więcej 2020-03-24, godz. 11:51 "O co się kłócimy?" - reportaż Agaty Rokickiej O co się kłócimy? - zadaje sobie pytanie Leon Tychowski, prezes "Zabytku", spoglądając z uśmiechem na sekretarza, Zbigniewa Pakosza. O kolejność działania… » więcej
34567