Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Poprawia się drożność na najbardziej obleganych przejściach granicznych. Według danych Straży Granicznej – na przejściu granicznym w Kołbaskowie na przejazd z Niemiec do Polski trzeba czekać około 8 godzin. Jeszcze wczoraj ciężarówki musiały stać ponad dobę. To między innymi dzięki nowemu rozporządzeniu ministra zdrowia. Dotyczy ono zmian przy wypełnianiu kart lokalizacyjnych na granicach. Rozporządzenie zdjęło z osób pracujących w Niemczech i w Czechach obowiązek wypełniania kart lokalizacyjnych.

Pandemia koronawirusa uruchomiła pokłady dobra. Polacy organizują miedzy innymi dowożenie posiłków dla personelu szpitali oraz służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Ruszyło także wsparcie dla kierowców stojących w korkach na granicy. Jest także aplikacja dzięki, której osoby starsze mogą liczyć na pomoc ze strony sąsiadów i wolontariuszy.
1 mln zł przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do trzech zachodniopomorskich szpitali – dwóch w Szczecinie - zakaźnego przy Arkońskiej i do szpitala klinicznego przy Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego - informuje rzeczniczka Zarządu Morskich Portów – Monika Woźniak Lewandowska.
Wcześniej do pomocy szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym włączyła się Grupa Azoty. Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł w formie darowizny pieniężnej i rzeczowej. . Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Grupy Azoty S.A. - Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police S.A. i Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. podjęły już stosowne uchwały. Fundusze zostaną przekazane m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Romuald Szmyt - prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych
  • Dominika Jackowski - szczecińska radna
  • Marek Duklanowski - były radny Szczecina, obecnie dyrektor szczecińskiego RZGW
  • Krzysztof Woźniak - Gospoda Herbu Korab
  • dr Wojciech Wardacki - prezes zarządu Grupy Azoty
  • Weronika Bulicz - rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Jakub Pawlik - przewodniczący Studenckiego Sztabu Kryzysowego, przewodniczący Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Karolina Mucha - współtwórczyni aplikacji Ihelpyou.app - do pomocy międzysąsiedzkiej
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński

 

Zobacz także

2020-09-17, godz. 22:08 17 września 1939 – agresja Rosji na Polskę 81 lat temu o świcie wojska sowieckie napadły na, odpierającą już niemiecki atak, Polskę. Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując… » więcej 2020-09-17, godz. 21:25 Turystyka rowerowa na pograniczu Nie tylko za sprawą „koronawirusa” tereny nadodrzańskie z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów rowerowych. Pojawia… » więcej 2020-09-17, godz. 21:21 Sezon turystyczny 2020 – udany czy przeciętny? Nad morzem, na mazurach lub w górach – większość z nas tak spędziła tegoroczne wakacje. Wypoczywaliśmy najczęściej tydzień albo dwa, co piąta osoba… » więcej 2020-09-16, godz. 21:26 Janusz i Grażyna – z kogo się śmiejemy? Mężczyzna w średnim wieku z wąsem, najczęściej w białym podkoszulku na ramiączkach, do tego sandały i skarpety i reklamówka z dyskontu. To Janusz, jego… » więcej 2020-09-16, godz. 21:09 Płaca minimalna w górę To ważne informacje dla 1 miliona 7oo tysięcy Polaków. Minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie w przyszłym roku o 200 złotych i wyniesie 2 tysiące 800… » więcej 2020-09-15, godz. 21:09 Koronawirus a sytuacja w szkołach Zakażeni uczniowie lub nauczyciele. Z powodu Covid-19 kwarantanną, zdalnym lub hybrydowym nauczaniem objęto już kilka szkół w naszym województwie. Zmiany… » więcej 2020-09-15, godz. 21:12 Rewolucja w Hollywood? Amerykańska Akademia Filmowa wprowadza zapowiadane już wcześniej zmiany w przyznawaniu Oscarów. Dotyczą one najważniejszej kategorii – statuetki dla najlepszego… » więcej 2020-09-14, godz. 20:10 Szczepionki na grypę Sezon grypowy coraz bliżej, tymczasem wciąż brakuje szczepionek. Średnio realizowana jest jedna trzecia zamówień, a w aptekach powstają listy osób zainteresowanych… » więcej 2020-09-14, godz. 20:13 Odszedł "Baca" Odszedł Wojciech Hawryszuk, dla przyjaciół "Baca". Był działaczem studenckim, dziennikarzem, animatorem kultury. Tworzył festiwal FAMA, Akademickie Radio… » więcej 2020-09-10, godz. 19:35 Kiedy pociągi SKM wyruszą w trasę? Ponad pół roku - tyle wynoszą opóźnienia w budowie Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. Według umowy wszystkie prace powinny zakończyć się do połowy… » więcej
12345