Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Audycje
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Korek do Kołbaskowa po stronie niemieckiej. Fot. Maciej Undro
Poprawia się drożność na najbardziej obleganych przejściach granicznych. Według danych Straży Granicznej – na przejściu granicznym w Kołbaskowie na przejazd z Niemiec do Polski trzeba czekać około 8 godzin. Jeszcze wczoraj ciężarówki musiały stać ponad dobę. To między innymi dzięki nowemu rozporządzeniu ministra zdrowia. Dotyczy ono zmian przy wypełnianiu kart lokalizacyjnych na granicach. Rozporządzenie zdjęło z osób pracujących w Niemczech i w Czechach obowiązek wypełniania kart lokalizacyjnych.

Pandemia koronawirusa uruchomiła pokłady dobra. Polacy organizują miedzy innymi dowożenie posiłków dla personelu szpitali oraz służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Ruszyło także wsparcie dla kierowców stojących w korkach na granicy. Jest także aplikacja dzięki, której osoby starsze mogą liczyć na pomoc ze strony sąsiadów i wolontariuszy.
1 mln zł przekazał Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do trzech zachodniopomorskich szpitali – dwóch w Szczecinie - zakaźnego przy Arkońskiej i do szpitala klinicznego przy Unii Lubelskiej oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego - informuje rzeczniczka Zarządu Morskich Portów – Monika Woźniak Lewandowska.
Wcześniej do pomocy szpitalom, zakładom opieki zdrowotnej i służbom sanitarnym włączyła się Grupa Azoty. Każda ze spółek przekaże po 750 tys. zł w formie darowizny pieniężnej i rzeczowej. . Zarządy i Rady Nadzorcze spółek Grupy Azoty S.A. - Zakłady Azotowe Kędzierzyn, Zakłady Chemiczne Police S.A. i Zakłady Azotowe „PUŁAWY” S.A. podjęły już stosowne uchwały. Fundusze zostaną przekazane m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny, lekarstwa i środki higieniczne.
Zaprasza Janusz Wilczyński.
Goście:
  • Romuald Szmyt - prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych
  • Dominika Jackowski - szczecińska radna
  • Marek Duklanowski - były radny Szczecina, obecnie dyrektor szczecińskiego RZGW
  • Krzysztof Woźniak - Gospoda Herbu Korab
  • dr Wojciech Wardacki - prezes zarządu Grupy Azoty
  • Weronika Bulicz - rzeczniczka prasowa Akademii Morskiej w Szczecinie
  • Jakub Pawlik - przewodniczący Studenckiego Sztabu Kryzysowego, przewodniczący Parlamentu Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Karolina Mucha - współtwórczyni aplikacji Ihelpyou.app - do pomocy międzysąsiedzkiej
  • prof. Sławomira Anna Gruszewska - psycholog, Uniwersytet Szczeciński

 

Zobacz także

2020-04-02, godz. 22:29 Izolacja pogarsza sytuację ofiar przemocy domowej? Sytuacja zamknięcia potęguje stres i sprzyja konfliktom. W szczycie epidemii koronawirusa w Chinach niemal dwukrotnie wzrosła liczba przypadków przemocy domowej… » więcej 2020-04-02, godz. 22:26 Bezrobocie a koronawirus Prawie jedna trzecia firm zaczęła zwalniać pracowników, zanim prezydent podpisał tzw. tarczę antykryzysową. Tak wynika z badań największej organizacji… » więcej 2020-04-01, godz. 19:49 Nowe zalecenia w związku z epidemią koronawirusa Obowiązują już nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa, które dotyczą między innymi ograniczenia w przemieszczaniu się. Sklepy spożywcze… » więcej 2020-04-01, godz. 19:51 Jak wytrwać (z dziećmi) w domach w tym trudnym czasie? Zamknięte szkoły i przedszkola, zdalna nauka, brak zabawy i kontaktu z rówieśnikami. Dzieci mogą być wystraszone i zestresowane sytuacją, której nie rozumieją… » więcej 2020-04-01, godz. 19:53 Spis powszechny Przez cały kwiecień Główny Urząd Statystyczny przeprowadza drugi próbny spis powszechny. Ze względu na pandemię koronawirusa GUS ograniczy się jednak… » więcej 2020-03-31, godz. 21:00 Tarcza antykryzysowa Posłowie zadecydowali o ostatecznym kształcie tarczy antykryzysowej, czyli pakietu pomocowego, który przewiduje wsparcie wielu segmentów gospodarki. Na ten… » więcej 2020-03-31, godz. 21:03 Korona a społeczeństwo Pandemia koronawirusa wyzwoliła w wielu z nas dobre emocje i chęć pomocy. Na wielu portalach trwa ogólnopolska zbiórka na walkę z COVID 19. Studenci pomagają… » więcej 2020-03-26, godz. 22:53 Rolnicy wskazują rozwiązania Wprowadzenie zasady pierwszeństwa polskiej żywności przed importowaną, umożliwienie rolnikom bezpośredniej sprzedaży na targowiskach, zaniechanie poboru… » więcej 2020-03-26, godz. 22:44 Uszczelnione granice dla pracowników na terenach przygranicznych Od północy osoby, które będą przekraczały polską granice będą poddane rygorowi dwutygodniowej kwarantanny. Od czwartku obowiązują nowe przepisy. Jak… » więcej 2020-03-25, godz. 22:06 Koronawirus a małe kluby sportowe Pandemia koronawirusa sprawiła, że w bardzo trudnej sytuacji znalazły się małe kluby sportowe, które nie zdążyły wznowić rozgrywek. W środowisku nie… » więcej
12345