Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
Impro z Krypty
Impro z Krypty
Posłuchaj reportażu Małgorzaty Frymus
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Furgi
Kiedy ogłoszono zamknięcie kin i teatrów z powodu epidemii Covid 19 wiele osób poczuło pustkę. Nie będzie można chodzić na spektakle, koncerty... i do tego nie wiadomo jak długo to potrwa? Artyści po początkowym szoku, a może i złości, poczuciu bezradności zaczęli myśleć co z tym "przestojem" zrobić. Wielu przeszło do sieci. Ale jak zagrać spektakl budowany przy udziale widzów? Okazało się, że można. Pomysł zrealizowali aktorzy "Impro z Krypty" działający w Zamku Książąt Pomorskich. W piątki o 21.30 startuje przedstawienie - tak jak kiedyś w kinie Zamek; tylko, że aktorzy i widzowie są w swoich domach. Małgorzata Frymus obserwując to zjawisko przygotowała reportaż zatytułowany "HołmOfis czyli Impro z Krypty w necie". Realizacja dźwiękowa Aleksandra Mazur-Woroniecka.
W reportażu występują kolejno: Adam Kuzycz - Berezowski aktor Teatru Współczesnego, Maciej Sikorski z Pleciugi, Adrianna Jankowska-Moniuszko i Wojciech Sandach z Teatru Współczesnego, Marta Uszko z Teatru Współczesnego, Mateusz Wiśniewski - wolny strzelec i Rafał Hajdukiewicz z Teatru Lalek Pleciuga.
Po reportażu rozmowa z autorką reportażu Małgorzatą Frymus i aktorką Teatru Nie Ma, uczestniczką Impro Katarzyną Nowak.
 

Zobacz także

2020-05-19, godz. 07:27 "Zapraszam do świata Oli" - reportaż Małgorzaty Furgi Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak wygląda świat osób niewidzących. Kiedy próbujemy wczuć się w sytuację i posmakować jak to jest - "nie widzieć" -… » więcej 2020-05-18, godz. 10:36 "Pamiętna wizyta" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski i pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra niebędącym Włochem oraz najmłodszym papieżem od 1864 roku… » więcej 2020-05-14, godz. 11:59 "Z fortepianem na ulicę. Szopenizacja miasta" - reportaż Małgorzaty Frymus Sceną była ciężarówka, a widownią - ludzie na ulicach. W takich okolicznościach koncertowano w Szczecinie 3 maja. W ten niedzielny wieczór właśnie tak… » więcej 2020-05-13, godz. 10:12 "Ostatnia lekcja" - reportaż Anny Kolmer "Matura" to jedno z nielicznych słów, które niemal u wszystkich budzi emocje. Jedni przywołują barwne wspomnienia, inni są pełni obaw, gdyż mają ją dopiero… » więcej 2020-05-12, godz. 09:06 "Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Siłę czerpie od ludzi, to oni dają jej nadzieję. Ma 26 lat i jeszcze wiele do zrobienia. Pamiętacie historię o „Trzech muszkieterkach"? Natalia w lipcu… » więcej 2020-05-11, godz. 14:50 "Konterfekt pedagoga. Szczerska" - reportaż Aliny Głowackiej (audycja archiwalna) Z okazji 75. rocznicy polskiego Szczecina w audycji "Fonosfera" prezentujemy postaci ważne dla historii miasta. Dziś - Janina Szczerska. Miała piękną przeszłość… » więcej 2020-05-07, godz. 12:41 „Helunia" - reportaż Małgorzaty Furgi Helena Kurcyuszowa przez przyjaciół zwana Helunią związana była z powojenną historią Szczecina. To jej inwencji zawdzięczamy nazwy ulic Ku Słońcu i Jasne… » więcej 2020-05-06, godz. 09:39 "Jedyna taka szkoła" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny Niebieska Szkoła to program morskich rejsów połączonych z nauką szkolną, realizowany na pokładzie tradycyjnego żaglowca - STS Fryderyk Chopin. Nauka odbywa… » więcej 2020-05-04, godz. 13:47 "Rzeka odchodzi i trwa" - reportaż Joanny Sikory Rzeka Biebrza i usytuowany wokół park narodowy ostatnio pojawiały się w mediach głównie za sprawą pożaru, z którym strażacy walczyli niemal tydzień… » więcej 2020-04-29, godz. 16:19 "Pegazy Zarazy" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Jak długo można leżeć na kanapie oglądając filmy czy seriale, sprzątać i marudzić? Bierzemy do reki gazetę... "To się nie dzieje naprawdę!" - krzyczy… » więcej
12345