Radio Szczecin Na Wieczór
Radio SzczecinRadio Szczecin » Radio Szczecin Na Wieczór » Reportaże i słuchowiska
"Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny
"Dajcie mi jeszcze chwilę" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny
Natalia na spacerze
Natalia na spacerze
Natalia z psem
Natalia z psem
Natalia
Natalia
Posłuchaj reportażu Katarzyny Wolnik - Sayny
Mówi Iwona Smyk - Kazana psycholog
Siłę czerpie od ludzi, to oni dają jej nadzieję. Ma 26 lat i jeszcze wiele do zrobienia. Pamiętacie historię o „Trzech muszkieterkach"?
Natalia w lipcu 2017 zaczęła swoją drogę ze złośliwym nowotworem mózgu, glejakiem 3 stopnia, położonym w płacie ciemieniowo- potylicznym. Operacja odbyła się 26 lipca 2017 roku w Szczecinie i dała dobre rokowania. Po przejściu ciężkiej radioterapii Natalia starała się dalej żyć jak tylko najnormalniej można. Przechodziła kontrole co 3 miesiące. Ponowny bój rozpoczął się w grudniu 2019 roku, tydzień przed świętami. Pojawiła się wznowa guza w prawym płacie potylicznym. Kolejna operacja odbyła się 8 stycznia w Bydgoszczy. Tym razem nie było tak optymistycznie, ale jest jednak szansa bo istnieje lek dostępny w Niemczech. Lek, który może zatrzymać rozrost guza, a to niestety kosztuje. Zapraszamy państwa do wysłuchania reportażu Katarzyny Wolnik - Sayny zatytułowanego "Dajcie mi jeszcze chwilę".
Informacja dla osób chcących wesprzeć Natalię Nicowską:
www.zrzutka.pl/glejak
a także
https://skarbonka.alivia.org.pl/natalia-nicowska
 

Zobacz także

2020-07-02, godz. 06:00 "Pierwsze dni polskiego Szczecina" -reportaż Małgorzaty Furgi Kiedy Szczecin przestał być Stettinem? Czy 5 lipca to dzień kiedy możemy obchodzić urodziny polskiego Szczecina? 5 lipca 1945 r. Szczecin przeszedł w ręce… » więcej 2020-07-01, godz. 09:46 "Kapelusze pani Ewy" - reportaż Małgorzaty Furgi Reprezentuje zawód dzisiaj niezwykle rzadki - jest modystką, a oznacza to, że tworzy kapelusze. Każdy zamówiony u niej kapelusz jest przez nią modelowany… » więcej 2020-06-30, godz. 11:01 "Moje przyjaciółki, bakterie" - reportaż Katarzyny Wolnik-Sayny Przez całe wakacje po 21 w audycji "Radio Szczecin na wieczór" prezentować będziemy ciekawe, zadziwiające, śmieszne albo wzruszające, ale na pewno poruszające… » więcej 2020-06-25, godz. 15:48 "Wzór na czerwoną cebulę" - reportaż Małgorzaty Furgi i Anny Kolmer Przypominamy dziś niezwykle kolorową, optymistyczną opowieść... z cebulą w tle. Jej bohaterką jest młoda artystka, Joanna Knasińska, wówczas uczennica… » więcej 2020-06-24, godz. 13:43 "Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do… » więcej 2020-06-23, godz. 16:04 "Pamięć jest po prostu za mała" - reportaż Agaty Rokickiej Miał 17 lat, gdy trafił do Chóru Akademickiego Politechniki Szczecińskiej. Tam poznał swoją późniejszą żonę, Jagodę oraz mistrza - założyciela i… » więcej 2020-06-22, godz. 07:41 "Kapitańskie tango" - reportaż Katarzyny Wolnik - Sayny To historie jak z filmu, bomba na pokładzie, czar kapitańskich bali, ładownia pełna broni i etos morza, któremu poświęcił życie. To wszystko zamknięte… » więcej 2020-06-18, godz. 11:10 „Widok z kamienicy w lesie” - reportaż Małgorzaty Frymus Zaczęło się od fascynacji starym Szczecinem i zdjęć na Instagramie, później była książka, a teraz będzie jeszcze miejsce spotkań. Przed ostatnim Bożym… » więcej 2020-06-17, godz. 10:55 "Samorządowa przygoda Waldemara Gila" - reportaż Małgorzaty Furgi Bohater reportażu jak wskazuje jego tytuł był samorządowcem. Pełnił funkcję prezydenta Stargardu Szczecińskiego i starosty stargardzkiego. Wcześniej pracował… » więcej 2020-06-16, godz. 11:18 "Mówienie jest przyjemne" - reportaż Małgorzaty Furgi Jąkanie wyklucza. Zdecydowana większość osób jąkających się rezygnuje z marzeń, zamyka się w domu i nigdy nie próbuje poradzić sobie z zaburzeniami… » więcej
34567